Hokejisti Anaheima so takole pričakali konec tekme proti Minnesoti. Foto: Reuters

Senatorji so na peti tekmi z odlično drugo tretjino, ko so dosegli vse zadetke, s 3:0 odpravili Pittsburgh s Sidneyjem Crosbyjem. Ta je še drugič zapored ostal brez točke. Pingvini so priložnost za presenečenje zamudili v prvi tretjini, ko niso izkoristili niti igre z dvema igralcema več.

Anaheim je s 4:1 ugnal Minnesoto. Po izenačenju gostov v 36. minuti je že 47 sekund pozneje Račke v novo vodstvo popeljal Ryan Getzlaf.

Dallas je v Vancouvru z edinim zadetkom na tekmi v podaljšku rešil Brenden Morrow in izid v zmagah znižal na 2:3. Calgary je izenačil proti Detroitu na 2:2, potem jo je v četrtek slavil s 3:2. Srečanje je v 29. minuti s svojim drugim golom na tekmi odločil Daymond Langkow.

Tekme 19. aprila:

Vzhod:

OTTAWA (4) - PITTSBURGH (5) 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Heatley 22., Vermette 27., Kelly 38.

Zahod:
CALGARY (8)
- DETROIT (1) 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Langkow 9., 29., Conroy 14.; Bertuzzi 12., Franzen 16.

VANCOUVER (3) - DALLAS (6)
0:1 (0:0, 0:0, 0:0) - v podaljšku
Morrow 67.

ANAHEIM (2)
- MINNESOTA (7) 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Pronger 2., Getzlaf 37., Perry 51., Moen 60.; Gaborik 36.

Končnica, 1. krog
Vzhod: *
OTTAWA (4) - Pittsburgh (5) 3:0 4:1 Petek:
BUFFALO (1) - NY ISLANDERS (8) 3:1 NEW JERSEY (2) - TAMPA BAY (7) 2:2 NY RANGERS (6) - Atlanta (3) 4:0 Zahod: ANAHEIM (2) - Minnesota (7) 4:1 4:1 CALGARY (8) - DETROIT (1) 3:2 2:2 VANCOUVER (3) - DALLAS (6) ** 0:1 3:2 ** - v podaljšku Petek: NASHVILLE (4) - SAN JOSE (5) 1:3 * - stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1