Anže Kopitar je vsaj točko dosegel na vseh petih letošnjih tekmah, njegov napad Williams - Kopitar - Smyth pa je skupaj zbral izjemnih 23 točk. Foto: EPA

Lani smo po moje zapravili kakšnih 20 tekem, ko smo vodili pred 3. tretjino. Zdaj smo na štirih zaporednih tekmah obdržali to vodstvo.

Kopi o držanju vodstva v zadnji tretjini
Anže Kopitar, Drew Doughty,
Kralji so po malce presenetljivem porazu s Phoenicom dosegli že četrto zaporedno zmago, s katero so utrdili vodstvo v Pacifiški diviziji in drugo mesto na Zahodu. Foto: EPA

Tudi jaz sem gledal, morem reči, dobra predstava Kingsov, pa seveda našega Kopija. Kot bi rekel Andrej Stare - on je velemojster hokeja. Drugače pa realno, zdaj je čas tudi že za kak poraz Kraljev, fantje to je NHL in ne SLO DP.

Mnenje uporabnika donmitja
Sean Avery
Kontroverzni Sean Avery se je uspešno vrnil po poškodbi in dosegel dva gola. Na naslednji tekmi se bo pomeril z nekdanjimi soigralci iz Los Angelesa. Foto: Reuters
Chicago Blackhawks
Vihravo tekmo v Chicago, v kateri je Calgary že do 12. minute povedel s 5:0, je v 26. sekundi podaljška odločil Brent Seabrook. Foto: Reuters

kar so se Kingsi leta 1967 priključili Ligi NHL.

S štirimi goli in šestimi podajami na petih tekmah si prvi Slovenec v najmočnejši ligi na svetu deli 2. mesto na listi strelcev. Po 10 točk so do tega trenutka zbrali še Nicklas Backstrom (Washington), Dany Heatley in Joe Thornton (oba San Jose). Dve točki več na šestih tekmah je dosegel Aleksander Ovečkin (Washington).

Znajo zadržati vodstvo po 40 minutah
"Lani smo po moje zapravili kakšnih 20 tekem, ko smo vodili pred 3. tretjino. Zdaj smo na štirih zaporednih tekmah obdržali to vodstvo. Zagotov je to korak v pravo smer, kar se dobro občuti na klopi," je Gorenjec in druga zvezda tekme razpredal, kaj je tisto, kar loči lanske Kralje od letošnjih, in še dodal: "Tudi, ko zadanejo v zadnjih treh minutah, ostanemo hladni in zbrano igramo vse do konca tekme."

Potrpežljivo posnel pajčevino
Kopi je imenitno kronal pritisk Kingsov ob igralcu več, levji delež za zadetek je pripadel kapetanu Dustinu Brownu, ki je povsem zastrl vratarja Martina Birona. 22-letni Hrušičan je potrpežljivo počakal na luknjo in z 2 metrov poslal plošček v zgornji levi kot. To je bil prvi gol, ki so ga Islandersi prejeli ob igralcu manj.

Odločil "brezzobi" Doughty
Drew Doughty je v 45. minuti s pravim projektilom podvojil vodstvo Los Angelesa. Mladi branilec je tekmo igral s posebnim ščitnikom za brado, saj mu je plošček na tekmi v St. Louisu razbil pet zob. Matt Moulson je dve minuti pred koncem poskrbel za napeto končnico, v kateri so gostitelji potegnili vratarja na klop, a to ni obrodilo sadov. Še več, Ryan Smyth je po strelu globoko iz svoje tretjine le za kakšen centimeter zgrešil prazna vrata. Z 28 obrambami se je izkazal tudi vratar Jonathan Quick, ki ga je ukanil le bodoči svak Moulson.

Sledi obračun s prvim moštvom lige
Kralji so sredi letošnje najdaljše turneje, v sredo jih v New Yorku čakajo vroči Rangersi, ki so s 7:2 povozili Toronto in se zavihteli na sam vrh lestvice. Že dan pozneje so Kingsi v Detroitu, nato sledita še postanka v Columbusu in Dallasu.