Anže Kopitar je v letošnji sezoni dosegel 22 zadetkov in 34 podaj. Foto: EPA
Michal Handzus
Michal Handzus je dosegel drugi hat-trick v karieri. Foto: EPA
Kralji so prekinili niz štirih porazov. Foto: EPA

Hrušičan je 14 sekund pred koncem rednega dela izsili podaljšek, ki ga je nato s svojim tretjim golom na tekmi odločil 31-letni Slovak. Kopitar je prispeval še dve podaji in svoj točkovni izkupiček v letošnji sezoni povečal na 56.

Kralji vse zadetke dobili v drugi tretjini
Dallas je povedel s 3:0 med 26. in 33. minuto v drugi tretjini, nato so Kralji odgovorili z dvema zadetkoma v razmiku 33 sekund. Ko je že vse kazalo, da bo Los Angeles izenačil, je 20 sekund pred koncem drugega dela napako naredil vratar Erik Ersberga, ki ni vedel, da je plošček pri njegovi nogi in Steve Ott je zadel za 4:2. Med odmorom je Šveda zamenjal Jonathan Quick.

Silovit napad le obrodil sadove
V zadnji tretjini se je igralo le na en gol, kar potrjuje tudi razmerje v strelih 21:3 (skupaj 40:23). Zaradi številnih izključitev gostov so imeli Kralji večkrat številčno prednost, ki so jo prek Handzusa vnovčili v 57. minuti. Sledil je divji lov na izenačenje. Najprej je bila zapravljena prednost 5:3, nato pa je 14 sekund pred koncem do ploščka ob ogradi prišel Kopitar, ki je ustrelil (podal). Gostujoči branilec ploščku spremeni smer, ki konča med nogami vratar Martyja Turca za 4:4.

5 točk za končnico
V drugi minuti podaljška je Jack Johnson streljal z razdalje, plošček se je odbil do Handzusa, ki je obkrožil gol in ga od branilca Bailiyja potisnil v mrežo. Kralji, ki so v Staple Centru slavili prvič na osmih tekmah, zdaj za končnico zaostajajo za pet točk. Kopitar je na zadnjih treh tekmah dosegel tri gole in tri podaje.