Anže Kopitar je dosegel prvi in tretji zadetek za Zahod, ki je po dveh tretjinah zaostajal s 3:6. Foto: EPA
Zach Parise
Če bi zmagal Zahod, bi nagrado za MVP-ja namesto Zacha Parisa zagotovo prejel Anže Kopitar. Foto: Reuters
Kopitar blestel na tekmi zvezd

19-letni biser slovenskega hokeja je v tekmi 4 proti 4 zabil dva gola in bil še trikrat podajalec. Točko več je dosegel MVP srečanja Zach Parise (New Jersey), ki je bil poleg Phila Kessla (Boston) s 3 zadetki tudi najboljši strelec. Zanimivo je, da je brez točke ostal najboljši novinec sezone Jevgenij Malkin.

Za preobrat zmanjkalo časa
Zahod je povedel v 27. sekundi z golom Kopitarja, nato je bil vseskozi v podrejenem položaju. Vzhod je na začetku zadnje tretjine vodil že z 9:4, vendar je Zahod v 4 minutah dosegel 4 gole in bil zadnji dve blizu izenačenja. Najlepšo priložnost je 30 sekund pred koncem zapravil ljubljenec domačega občinstva Jussi Jokinen (Dallas), a je ustrelil mimo vrat. Tretjine so bile dolge po 10 minut.

Tudi v spretnostih boljši Vzhod
Po tekmi novincev so se najboljši hokejisti, ki jih v sredo čaka članska tekma All Stars, pomerili še na "spretnostnem" tekmovanju, na katerem je s 15:11 po kazenskih strelih zmagal Vzhod. Po hitrostnem drsanju, merjenju najmočnejšega strela, obvladovanju paka, natančnih strelih in preizkusu vratarjev je bil namreč izid 10:10. V "podaljšku" se je z dvema zadetkoma izkazal Sydney Crosby.