Mike Cammalleri je na prvi tekmi dosegel dva zadetka. Pri zmagi se je upravičeno veselil tudi Anže Kopitar (desno). Foto: EPA
Pretep na tekmi Los Angeles - Anaheim.
Športno občinstvo v Londonu je bolj navajeno vroče krvi na nogometnih zelenicah kot pa na hokejskih ploskvah. Foto: EPA

Najmočnejša hokejska liga na svetu se je prvič v zgodovini začela v Evropi (trikrat se je tudi na Japonskem). Pred začetkom tekme so organizatorji predvajali tako britansko kot ameriško himno, ob tem pa ugasnili luči, kar se je izkazalo za napako, saj jih nato niso uspeli usposobiti dobrih 15 minut.

Kopitar podajal ob igri z igralcem več
Kralji so prvič zadeli v 9. minuti, ko je prvi junak tekme Mike Cammalleri zadel ob igri z dvema igralcema več. Prednost so podvojili v 31. minuti, ko je Anže Kopitar ob igri 5 na 4 lepo zaposlil Roba Blaka, ki je v drugem poskusu le premagal Iljo Brizgalova.

Najboljši slovenski hokejist je drugo podajo prispeval na začetku zadnje tretjine, ko so Kralji spet izkoristili prednost igralca več, zadetka se je spet veselil Cammalleri. Račke so nekaj upanja dobile v 54. minuti, ko je z igralcem več zadel Bobby Ryan. V zadnji minuti je v prazno mrežo zadel novinec v moštvu Kingsov Michal Handzus.

Se v vratih LA-ja končno kali dober vratar?
Razmerje v strelih je bilo sicer 27:21 v korist Anaheima, a se je v vratih Los Angelesa izkazal novinec Jonathan Bernier, kar pomeni dobro napoved za LA, ki se je lani mučil predvsem z vprašanjem prvega vratarja. V nedeljo bo v Londonu med Kingsi in Ducksi še ena tekma.