Anže Kopitar je dosegel 3. gol v sezoni, skupno pa je zbral že 8 točk. Foto: EPA
Jose Theodore
Vratar Colorada Jose Theodore je v drugi tretjini zamenjal Petra Budaja in ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: Reuters
Kopitar v odlični formi

20-letni Hrušičan je dosegel gol iz igre in zabil odločilni kazenski strel. Gosti so v LA-ju dvakrat vodili, vendar sta njihovo prednost izničila Scott Thornton in Kyle Calder. V 47. minuti je ob igralcu manj na ledu Kralje v vodstvo popeljal Kopitar, ki je v svoji obrambni tretjini odvzel plošček Pavolu Demitri, pridrsal pred vrata Niklasa Backströma in ga premagal s strelom iz zapestja. To je bil njegov tretji zadetek v Ligi NHL ob igralcu manj.

Uspešen debi Aubina v vratih LA-ja
Podaljške je dobro minuto pozneje izsilil Brian Rolston. Kazenske strele so izkoristili vsi trije hokejisti Kingsov, odločilnega prav Kopitar. V vratih Los Angelesa je bil prvič Jean Sebastien Aubin (lani Toronto), ki je v svojem 200. nastopu v Ligi NHL zaustavil 28 strelov. Aubin je bil do zdaj na listi poškodovanih, zamenjal pa je Jonathana Bernierja, ki je na zadnjih treh tekmah prejel 15 golov. Vodstvo ga je poslalo nazaj v mladinsko moštvo.

"Na ledu smo bili zelo odločni. Trdo smo garali in počasi gradili naš sistem igre. Zelo dobro smo uresničili naš načrt, saj nismo zapravljali priložnosti, tiste, ki smo jih imeli, pa smo spravili v mrežo," je bil razumljivo zadovoljen Kopitar.

"Divjaki", ki so prvič v sezoni prejeli več kot dva zadetka, so bili še edino neporaženo moštvo v ligi, Kralji pa so prekinili niz petih porazov in na sedmi tekmi sezone drugič zmagali.

Podvig Colorada
Izjemen preobrat je uspel Coloradu, ki je proti Calgaryju v 23. minuti zaostajal že 0:4, v naslednjih 13 minutah pa izid izenačil in slavil po kazenskih strelih.