Anže Kopitar je lanski obračun v končnici s San Josejem moral izpustiti zaradi zloma gležnja, zdaj pa tudi njegovih 10 poskusov strelov ni prineslo konec črnega niza LA-ja. Foto: Reuters
San Jose Sharks
San Jose se je po slabem začetku sezone prebudil in se počasi vzpenja po lestvici Zahoda, kjer velja ob Vancouvru za prvega favorita. Foto: Reuters
David Krejči
Boston je ob treh zaporednih zmagah zabil skupaj 18 golov, predtem pa so jih na prvih 10 tekmah nove sezone dosegli le 22. Foto: Reuters

Prvo srečanje Morskih psov in Kraljev po spomladanskem obračunu v končnici, ki je s 4:2 pripadel klubu iz severne Kalifornije, so bolje začeli gostje. Kopitar je v 27. minuti dobil "buli", Jack Johnson pa je s strelom od daleč hitro izkoristil prednost dveh igralcev več.

Odločil 1. napad San Joseja
Zaostanek je prebudil morilski nagon Sharksov, ki so nato v dobrih petih minutah zabili tri gole, za katere je poskrbel udarni prvi napad Patrick Marleau (1+1 - Joe Thornton (1+1) - Joe Pavelski (0+2) ob pomoči branilca Dana Boyla (1+1). Piko na i je v zadnji tretjini postavil še Logan Couture. V 49. minuti so se Kingsi približali na dva gola zaostanka, potem ko je Kopitar ob igralcu več v mrežo Anttija Niemja poslal lastni odbitek. Zaključni pritisk gostov ni obrodil sadov in Los Angeles je po dobrem začetku sezone (5-1-1), doletel že peti zaporedni poraz.

Hrušičan med Top5 strelci lige
Kopitar se je z 18 točkami po 14 tekmah povzpel na 3. mesto najučinkovitejših igralcev Lige NHL, ki si ga deli z Danielom in Henrikom Sedinom (oba Vancouver) in Nicklasom Backstromom (Washington). Pred omenjeno trojico sta le Claude Giroux (Philadelphia) z 19 točkami in Phil Kessel (Toronto) z 21.

Prvaki zadnje mesto prepustili Otočanom
Na edini preostali tekmi ponedeljkovega večera je Boston s 6:2 premagal NY Islanderse, z 2 goloma in podajo je blestel Nathan Horton. Kosmatinci so prišli do tretje zaporedne zmage, s čimer so se otresli zadnjega mesta Vzhodne konference, na katerega so padli ravno Otočani.