Anže Kopitar je prekinil serijo sedmih tekem, ko ni dosegel zadetka. Foto: EPA
Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin je dosegel 30. zadetek v sezoni. Foto: Reuters

Kralji so prekinili serijo osmih zaporednih porazov, ki jih je trdno prikovala na zadnje mesto v ligi. Vse do zadnje tretjine je dišalo po novem porazu, saj je Plaz po zadetku Jordana Leopolda (v prvi tretjini) vodil vse do 51. minute.

Kralji so nato v 73 sekundah po zadetkih Dereka Armstronga in Scotta Thorntona obrnili izid. Zmago je potrdil Anže Kopitar, ki je 17 sekund pred koncem zadel prazno mrežo. 20-letni Hrušičan je s tem prekinil niz sedmih tekem, ko ni zatresel nasprotne mreže.

Kopitar tik pred stotico
To je bil njegov najdaljši post v sezoni, a je Kopitar vseeno na dobri poti, da krepko popravi lanski dosežek 20-ih zadetkov v sezoni, saj je v Coloradu zadel že 16-ič v svoji drugi sezoni. To je bila tudi njegova 99. točka v Ligi NHL. Stotico lahko doseže še letos, saj Los Angeles v noči na ponedeljek gostuje pri Chicagu. Kralje nato v Staples Centru čaka šest zaporednih tekem na domačem ledu. Kopitar je na nasprotna vrata poslal tri strele - skupaj v sezoni natančno 100.

Še vedno trdno na dnu lestvice
"Končno," si je po tekmi odahnil trener Los Angelesa Marc Crawford. "V zadnji tretjini so moji fantje igrali res dobro," se je dotaknil statistike, saj so Kralji v prvih dveh tretjinah skupaj sprožili 10 strelov, samo v odločilni zadnji pa 13. "Upam, da bodo fantje ohranili ta občutek in naredili še serijo zmag," je sklenil Crawford. Ta serija bi Kraljem prišla še kako prav, saj so trdno na zadnjem mestu Zahodne konference. Za predzadnjim Phoenixom še pred polovico sezone zaostajajo kar za sedem točk.

Ovečkin prvič zabil štiri zadetke
V noči na nedeljo je bilo odigranih še 12 tekem. Hokejisti so dosegli kar nekaj izjemnih individualnih dosežkov. Washington je na gostovanju z 8:6 presenetil Ottawo. Aleksander
Ovečkin je prvič v karieri dosegel 4 zadetke, odlično statistiko je zabelil še z eno podajo. Za poražence je tri zadetke zabil Mike Fisher.