Ljubljančani so se po zaostanku z 1:3 v zmagah herojsko vrnili v serijo in izenačili izid, toda v odločilnem obračunu v razprodani beljaški dvorani so varovanci Mitje Šivica morali priznati premoč koroškim orlom.

Že po osmih minutah je Beljak vodil z 2:0, a so zmaji ekspresno ujeli priključek. Verjetno odločilna je bila discipliniranost Beljačanov, ki si na prejšnji in tej tekmi niso privoščili niti ene izključitve. Olimpija je tretji zadetek prejela ob koncu druge tretjine, ko je imela igralca manj na ledu. V zadnji tretjini ji kljub silovitemu pritisku do preobrata ni uspelo priti. Avstrijci so končni izid postavili 25 sekund pred koncem, ko je ljubljanski vratar zapustil vrata.

Razmerje v strelih na gol je bilo 33:31 v korist Olimpije. Za igralca tekme je bil razglašen domači vratar Tomi Karhunen.

Šivic: Za prvo leto smo naredili zelo lepo in dobro zgodbo

Hughes in Kosmachuk poskrbela za hitro vodstvo Beljaka
Pred polno dvorano v Beljaku, kamor so prišli tudi trije polni avtobusi ljubljanskih privržencev, so tekmo bolje začeli gostitelji. Njihov pritisk v uvodnih osmih minutah je rezultiral z dvema goloma. Najprej je Žana Usa v 4. minuti premagal nekdanji zmaj John Hughes, ki je v mrežo pospravil odbiti plošček po strelu Antona Karlssona. V osmi minuti se je med strelce znova vpisal najboljši hokejist te serije Scott Kosmachuk, ki je v igri 4:4 zadel z bekhendom. Sodnik je gol priznal po ogledu videoposnetka, saj ni bilo prepovedanega položaja.

Edini gol Olimpija dosegla v deveti minuti
Olimpija je ujela priključek 37 sekund pozneje. Nik Simšič je v protinapadu podal do Wayna Murphyja, ki je iz bližine ugnal Tomija Karhunena. Finski vratar je v nadaljevanju nekajkrat dobro posredoval in preprečil izenačenje. Razmerje v strelih na gol v prvi tretjini je bilo 15:11 v korist Ljubljančanov.

Izključitve "teple" Ljubljančane
V drugi tretjini so prevladovali Beljačani, a predvsem zaradi igralca več na ledu, saj so bili izključeni trije Ljubljančani. Za Olimpijo je bila usodna zadnja izključitev, ko je moral v 38. minuti na klop za kaznovane Tadej Čimžar. Že po 14 sekundah z igralcem več je z močnim strelom z desne strani Usa matiral Rick Schofield. Predtem je Us ubranil veliko priložnost Kosmachuka. Beljak je igral izjemno disciplinirano. Razmerje v strelih na gol v drugem delu je bilo 14:6 v korist Avstrijcev.

S šestimi v polju igrali skoraj štiri minute
V zadnji tretjini je sledil močan pritisk gostov. Najlepšo priložnost je zapravil Aleksandar Magovac, ki mu je v 45. minuti strel zaustavil Karhunen. Tudi Žan Jezovšek in Blaž Tomaževič sta zapravila lepi priložnosti za znižanje. Šivic je Usa potegnil z ledu že tri minute in 38 sekund pred koncem, tudi napadi s šestimi hokejisti pa niso obrodili sadu. Končni izid je s strelom s sredine igrišča v zadnji minuti postavil Karlsson.

Beljak se bo v polfinalu pomeril s Fehervarjem. Salzburg se bo srečal z Dunajem, ki je na odločilni sedmi tekmi premagal KAC s 3:2.