Ljubljančani imajo letos z okrepljeno zasedbo visoke cilje. S 3:2 je na tivolskem ledu v uvodnem krogu klonil Beljak, uspeh Olimpije pa je s častne tribune spremljal tudi novi strateški partner ljubljanskega kluba Alexandre Lefebvre.

Zmaga pred 3648 gledalci v dvorani Heidi Horten v Celovcu je zares veliko vredna, saj je KAC eden izmed glavnih favoritov za naslov. Celovčani so rekorderji z 32 naslovi avstrijskega prvaka, zadnjo lovoriko pa so osvojili pred tremi leti. Zadnje tri sezone je bil najboljši Salzburg, ki je bil lani v finalu od KAC-a boljši s 4:3 v zmagah.

Beričič hitro izničil vodstvo Celovčanov
V 11. minuti je Nick Pastujov z natančnim strelom ob bližnji vratnici z desne strani presenetil Lukaša Horaka. Le 31 sekund zatem so zmaji izvedli protinapad. Jan Ćosić je podal do Mihe Beričiča, ki je zatresel prazno mrežo.

Fraser izkoristil lepo podajo Bichofbergerja
Po četrt ure igre je Johannes Bichofberger izza vrat podal pred gol, kjer je Matt Fraser potisnil plošček v mrežo.

Tomaževič unovčil prednost igralca več
Na začetku druge tretjine je imela Olimpija prednost igralca več. Ob koncu prve tretjine je bil izključen Finn van Ee. Kerbashian je streljal z desne strani, vratar Sebastian Dahm je plošček odbil, Blaž Tomaževič pa ga je iz bližine pospravil v mrežo za 2:2. V nadaljevanju so Celovčani pritisnili, imeli nekaj lepih priložnosti, a po 40 minutah je bil izid izenačen na 2:2.

Form kaznoval veliko napako Simšiča
V 48. minuti je junak petkove tekme Nik Simšič naredil veliko napako v obrambni tretjini. Stal je ob ogradi v obrambni tretjini in na pamet podal plošček nazaj v sredino ledene ploskve, Mathias From pa je takoj močno streljal in matiral Horaka za 3:2.

Ćosić izsilil podaljšek
Olimpija je po novem zaostanku pritisnila in izenačila v 54. minuti, ko je Ćosić z natančnim strelom z leve strani ukanil Dahma. Na koncu bi tekmo lahko odločil Jan Muršak, a po dobri podaji v zadnji akciji rednega dela ploščka ni spravil v ljubljansko mrežo.

Sorodna novica Simšič: Sanjski začetek sezone zame in za ekipo

Kerbashian najprej stresel prečko, nato pa odločil tekmo
Na sporedu je bil petminutni podaljšek, obe ekipi sta igrali s tremi igralci v polju. Kerbashian je najprej zadel prečko dve minuti pred koncem podaljška. Takoj zatem so imeli gostitelji štiri igralce na ledu in Olimpija je imela v zadnjih dveh minutah "power play" štirih proti trem.

Ljubljančani so silovito pritisnili, Celovčanom nikakor ni uspelo izbiti ploščka iz obrambne tretjine, ves čas je bilo vroče pred vrati Dahma, ki je klonil 46 sekund pred koncem, ko je Alexandre Lavoie podal do Kerbashiana, ki je z natančnim strelom z desne strani poslal plošček pod prečko.

Prihodnji konec tedna dve tekmi v Tivoliju
Olimpija ima po 2. krogu že pet točk in to je najlepše vabilo za navijače, da znova napolnijo Tivoli. V petek na Celovško 25 prihaja Asiago, v nedeljo pa še Pustertal.