Gregor Koblar je izpeljal sijajno akcijo za znižanje na 2:3, a to ni bilo dovolj za uspeh zmajev. Foto: www.alesfevzer.com

Začetek je bil dober za zmaje, v 15. minuti so povedli, potem ko je najboljši strelec lige Guillaume Leclerc po podajah Aleksandra Magovca in Nika Simšiča načel mrežo domačih iz bližine.

A je bil odgovor Fehervarja hiter, le pol minute zatem je madžarska ekipa izkoristila številčno prednost in izenačila. Alex Petan je z močnim strelom ukanil Žana Usa. Gostje so si v prvi tretjini prislužili tri izključitve, ena se je zavlekla še v drugo. To so zeleno-beli prestali, toda ko so bile moči izenačene, je Fehervar znova povedel. Kristof Retfalvi je spretno zadel po triku izza vrat.

Sledile so tri kazni na domači strani, a igra z igralcem več Ljubljančanom ni stekla in gola priključka ni bilo. Madžari so v 37. minuti povedli s 3:1. Natančen je bil branilec Milan Horvath in s tem je močno otežil delo Ljubljančanom v zadnji tretjini.

V 42. minuti je Gregor Koblar z izjemnim slalomom med branilci gostiteljev znižal na 2:3. Akcijo je začel pred svojimi vrati in z izjemnim prodorom v drugem poskusu matiral Daniela Kornakkerja. Po znižanju na 2:3 so bili znova v igri, a podobno kot na prejšnji tekmi proti Innsbrucku niso našli načina za preobrat. Ko je moral na kazensko klop Mitja Robar, je prednost igralca več za povišanje vodstva izkoristil slovenski reprezentant v domači zasedbi Anže Kuralt, Pred vrati je spremenil smer ploščku in zadel za 4:2.

To je bil tudi končni izid tekme, saj je Tadej Čimžar iz bližine zadel le zunanji del mreže. Minuto in pol pred koncem so zmaji potegnili Usa iz vrat in poslali na led šestega igralca, a spremembe izida ni bilo.

Šivic: Razlika je bila v igri z igralcem več
"Gostitelji so bili res lačni zmage po petkovem domačem porazu proti Gradcu. Pred tekmo smo se pogovarjali o tem. V prvih dveh tretjinah nam ni šlo po načrtu. Precej bolje smo igrali v zadnji tretjini, imeli smo nekaj priložnosti, da bi prišli do preobrata. Če pogledam vseh 60 minut, to ni bilo dovolj za zmago. Odločala je igra z igralcev več. Fehervar je zadel dvakrat, mi pa nismo. To je bila razlika," je poudaril trener Mitja Šivic.

Ljubljančani so začeli niz petih gostovanj, naslednja domača tekma jih čaka šele 30. decembra. Naslednji obračun bo v petek v Celovcu, kjer so prvo tekmo pred petimi dnevi dobili s 3:2.