Guillaume Leclerc je v tej seriji dosegel že štiri zadetke. Težava Ljubljančanov je igra v obrambi, na treh tekmah so prejeli 16 golov.

Chris Collins, ki je v petek na začetku zadnje tretjine doživel epileptični napad po trčenju z glavo v ogrado, je pred začetkom tekme na velikem zaslonu v dvorani poslal sporočilo soigralcem. To je še podžgalo navijače, ki so prvič po dveh letih napolnili dvorano. To je velik udarec za Beljačane, saj je bil član udarnega napada z Johnom Hughesom in Antonom Karlssonom.

V vratih sta bila Žan Us in Alexander Schmidt, ki je zamenjal Tomija Karhunena. Finec je imel vročino in ni bil niti na klopi. Oba čuvaja mreže sta imela veliko dela, končno razmerje v strelih na vrata je bilo 42:31.

Maia zadel po lepi akciji Leclerca
Že po pol minute so imeli gostitelji prvo veliko priložnost, Rick Schofield je pridrsal sam pred Usa, ki pa se je izkazal. V 4. minuti je Guillaume Leclerc z desne strani prodrl pred vrata, odbit plošček pa je Bastien Maia pospravil v mrežo. Beljačani so bili šokirani in Rok Kapel je zapravil lepo priložnost za povišanje vodstva.

V 12. minuti se je Žiga Pance sam znašel pred Schmidtom, ki pa je odlično posredoval. V zadnjih minutah prve tretjine je Beljak pritisnil. Junak druge tekme v Tivoliju Anton Karlsson je nevarno zapretil, a je Us odbil plošček, ki je zletel nekaj centimetrov mimo vrat.

Oleksuk kaznoval veliko neumnost Murphyja
V predzadnji minuti je Wade Murphy v gneči pred vrati udaril po rokavici čuvaja mreže Schmidta in si za veliko neumnost prislužil dve minuti kazni. Po strelu Karlssona je plošček obležal tik pred golovo črto, Travis Oleksuk pa ga je potisnil v mrežo.

Zmaji udarno začeli drugo tretjino
Na začetku druge tretjine je Olimpija blestela. V 22. minuti je kapetan Pance zadel po lepi podaji Blaža Tomaževiča, nato pa je 24 sekund zatem z modre črte streljal Aleksandar Magovac, Miha Zajc pa je preusmeril smer ploščka in povišal na 1:3. Trener Rob Daum je moral vzeti pol minute odmora, skušal je presekati nalet Olimpije.

V mestni dvorani v Beljaku je bilo znova sijajno vzdušje. Obe navijaški skupini sta iz tekme v tekmo glasnejši. Foto: SŽ Olimpija

Pance hitro odgovoril na zadetek Hughesa
V 24. minuti so gostitelji znižali. Nekdanji zmaj John Hughes je zadel po podaji Oleksuka. Po pol ure igre so Ljubljančani znova povedli z dvema zadetkoma prednosti. Leclerc je pred vrati opazil osamljenega Panceta. Prvi strel kapetana je Schmidt še odbil, drugega pa je Pance pospravil v mrežo.

Izjemna vrnitev Beljaka v petih minutah
Beljačani so bili šokirani in niso našli prave igre. Prav nič ni kazalo na velik preobrat v petih minutah. V 35. minuti je Stefan Bacher izkoristil veliko prostora in z natančnim strelom ob vratnici znižal na 3:4. Zmaji so imeli nato šest igralcev na ledu. Blaž Tomaževič je moral na kazensko klop in Scott Kosmachuk je izenačil na 4:4. Olimpija je popolnoma padla in 45 sekund pred koncem druge tretjine prejela še peti zadetek. Brett Fleming je iz obrata sijajno podal pred vrata, kjer je Marco Richter potisnil plošček v mrežo. Linijska sodnika sta si ogledala posnetek zaradi morebitnega prepovedanega položaja, ki pa ga nista ugotovila, zato je zadetek veljal.

Leclerc izenačil na 5:5 ob "power playu"
Na začetku zadnje tretjine se je Beljak osredotočil na branjenje minimalnega vodstva. Kazen je prišla hitro. V 47. minuti je moral na kazensko klop Jamie Fraser zaradi udarca s palico. Razigrani Leclerc je z desne strani izenačil na 5:5.

Schofield in Joslin v pol minute odločila tekmo
V 52. minuti je Rick Schofield poskrbel za novo vodstvo Beljaka. Le 32 sekund zatem je Derek Joslin z desne strani presenetil Usa, ki je slabo posredoval in plošček mu je ušel v mrežo.
Trener Mitja Šivic je moral tvegati. Že tri minute in 27 sekund pred koncem je poskusil s šestimi igralci. Tvegana igra brez vratarja se ni obrestovala, saj je Karlsson v 58. minuti zatresel prazno mrežo.

Četrta tekma bo v torek v Tivoliju
V torek ob 19.45 bo znova pestro na Celovški 25. Zanimanje za četrto tekmo je veliko in navijači si seveda želijo tudi šeste tekme naslednjo nedeljo v Tivoliju.

Četrtfinale, tretje tekme:
BELJAK – SŽ OLIMPIJA 2:1
8:5 (1:1, 4:3, 3:1)
3102; Oleksuk 20., Hughes 24., Bacher 35., Kosmachuk 38., Richter 40., Schofield 52., Joslin 53., Karlsson 58.; Maia 4., Pance 22., 29., Zajc 23., Leclerc 47.

FEHERVAR – PUSTERTAL 3:0
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

DUNAJ – KAC CELOVEC 2:1
5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

SALZBURG – ORLI ZNOJMO 3:0
5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na štiri zmage. Četrte tekme bodo v torek.