Johnathan Kovacevic je dosegel drugi zadetek za vrage. Foto: AP

Tekme svetovne turneje so v ligi ponudili za širitev na trge, kjer je hokej zelo priljubljen. Upoštevali so predvsem države, iz katerih prihajajo številni udeleženci tekmovanja. Prva takšna priložnost, da si ljubitelji v Evropi svoje ljubljence ogledajo v živo, je ta konec tedna v Pragi, druga pa bo v finskem Tampereju, kjer se bosta v dveh tekmah 1. in 2. novembra merila prvak Florida in Dallas.

New Jersey je že v prvi tretjini tekme v praški dvorani O2 pred 16.913 gledalci prevladoval, zadela pa sta Stefan Noesen in Johnathan Kovacevic. V 24. minuti je 25-letni Švicar Nico Hischier povišal na 3:0.

Jacob Markström je prejemal čestitke soigralcev za odlično predstavo. Foto: AP

Buffalo je v nadaljevanju zaigral bolj napadalno in prevzel pobudo, toda vragi so imeli zelo razpoloženega vratarja Jacoba Markströma. Zbral je 30 obramb, ni pa mu uspelo doseči prvega "shutouta" v novi sezoni, saj ga je v 51. minuti premagal Owen Power. Buffalo je tvegal brez vratarja, kar pa je New Jersey kaznoval že dve minuti in pol pred koncem z zadetkom Paula Cotterja za končnih 4:1.

V torek bo Florida gostila Boston
Redni del se bo za ostale ekipe začel 8. oktobra. Prvaki zadnje sezone s Floride bodo prvo domačo tekmo, na kateri bodo pod strop dvorane potegnili prapor za prvaka, igrali z Bostonom. Za panterje bo to prva domača tekma po 24. juniju, ko so v odločilni sedmi finalni tekmi za Stanleyjev pokal premagali Edmonton z 2:1. Florida je v sezoni 2023/24 sploh prvič v zgodovini osvojila naslov.

Kralji Anžeta Kopitarja bodo prvo srečanje nove sezone odigrali 11. oktobra, ko bodo gostovali pri Buffalu.