Roberto Luongo je zaklenil svoja vrata na prvi tekmi konferenčnega polfinala v Vancouvru. Foto: Reuters

Tekmo je odločil Chris Higgins, ki je s strelom iz zapestja sredi druge tretjine plošček spravil za hrbet vratarja Pekko Rinneja, eden glavnih junakov domače ekipe pa je bil tudi vratar Roberto Luongo, ki je ubranil 20 strelov.

Canucksi so v prvih dveh tretjinah povsem nadigrali Nashville, v strelih na gol je bilo 26:11. Rinne je s sijajnimi obrambami skrbel, da domači vodstva niso podvojili, v zadnji tretjini so gostje vendarle zaigrali bolje in na vrata Vancouvra sprožili devet strelov, a jim tako želenega izenačujočega zadetka ni uspelo doseči - Luongo je najprej zaustavil odličen strel Mika Fisherja iz protinapada, nato je lepo priložnost ob igri z igralcem več zapravil še Shea Webber.