New York Islandersi so proti Tampi boljšo igro kronali z zmago, Toronto pa je po zaslugi dvojice Roberts - Sundin prvič ugnal Ottawo.

Končnica, 1. krog, vzhod:
TAMPA BAY (1) - NY ISLANDERS (8) 0:3
Ninimaa 11., Blake 23., 59.
Habibulin 22; Di Pietro 22 obramb.
Islandersi so bili že v rednem delu prvenstva boljši od Tampe (3 zmage, poraz). Tudi tokrat so sprožili več strelov proti vratom Habibulina in zasluženo slavili.

PHILADELPHIA (3) - NEW JERSEY (6) 3:2
Recchi 14., Zamnov 27., Timander 50.; Hrdina 24., Gionta 54.
Esche 24; Brodeur 15 obramb.
"Izkorstili so domači teren, sedaj smo mi na vrsti", je kljub zaostanku 2:0 odločen igralec Devilsov Gomez.

Legace 27; Vokoun 26 obramb.
Detroit je v zadnji tretjini močno pritisnil na vrata Nashvilla, zmagoviti gol pa so dosegli s pomočjo sreče. Z igralcem več je Schneider nastreljal vratarja Vokouna v ramo, plošček pa se je nato odbil za njegov hrbet.

SAN JOSE (2) - ST LOUIS (7) 3:1
Marleau 17., 23., 41.; Weight 57.
Nabokov 25; Osgood 13 obramb.
Marleau je v pravi v formi v pravem času. Na zadnjih 17 tekmah rednega dela prvenstva je zadel le enkrat, tokrat pa kar v vsaki tretjini.

Vzhodna konferenca:                *
TAMPA BAY (1) - NY ISLANDERS/8 0:3 1:1
PHILADELPHIA/3 - NEW JERSEY (6) 3:2 2:0
TORONTO (4) - OTTAWA (5) 2:0 1:1