Razmerje v strelih na gol je bilo 29:16 za gostitelje, ki so v zadnjih treh tekmah zadeli le dvakrat.

DETROIT - SAN JOSE 4:2
Ob zmagi Red Wingsov je ostal grenak priokus, saj se je po Dominku Hašku (konec sezone) poškodoval še drugi vratar Curtis Joseph. Gre za poškodbo gležnja, ki so mu ga 19. avgusta že operirali. Kako huda je poškodba, bo pokazal rentgen.

DALLAS - NY ISLANDERS 4:4
Končni izid je 6,2 sekunde pred koncem rednega dela postavil Guerin, ki je tako niz neporaženosti Dallasa podaljšal na osem tekem.

CHICAGO - NASHVILLE 5:2
Tretja zmaga Blackhawksov v zadnjih štirih tekmah. Predatorji so v zadnjih treh tekmah dobili 14 zadetkov.

COLUMBUS - LOS ANGELES 3:2 (v podaljšku)
V drugi minuti podaljška je srečanje odločil Vyborny.

VANCOUVER - CALGARY 2:3
V kanadskem derbiju so Flamesi nadoknadili dva gola zaostanka in slavili z zadetkom Iginle na začetku zadnje tretjine.

EDMONTON - ATLANTA 5:1
Slabi dve minuti pred koncem je v srednji tretjini igrišča izbruhnil pretep, v katerem so sodelovali vsi igralci na ledu, tudi oba vratarja, domači Ty Conklin in gostujoči Pasi Nurminen, ki sta si med seboj izmenjala nekaj udarcev. Še posebej zanimivo izkušnjo je doživel Atlantin igralec Mike Bishai. Serge Aubin ga je spravil prek ograde na klop svojih soigralcev, toda ko se je Bishai pobral, je pogumno nadaljeval boksarski obračun, čeprav je imel za hrbtom nasprotnike v drugačnih dresih. "Nikoli ni prijetno, če si v prostoru drugega moštva. Malo me je skrbelo, vendar sem glavno pozornost posvetil tistemu pred sabo. Vseeno pa mislim, da so me nekajkrat sunili s palicami," je dogodek opisal mladi hokejist Atlante, šele petič v postavi na tekmi NHL, ki ga je pohvalil tudi trener tekmecev Carig MacTavish: "Še nikoli nisem doživel, da bi se kdo tepel z nasprotnikove klopi. Bilo je kar impresivno." Ko so se strasti umirile, je imel sodnik precej dela; vse pretepače je poslal z ledu, skupno pa je na tekmi napiskal 198 kazenskih minut. Gostje so končali brez vratarja, saj je bil Nurminen izključen, Byron Dafoe pa se je že prej poškodoval. Thrashersi so brez zmage že 10 tekem.

ANAHEIM - PHOENIX 5:3
Prospal gol in tri podaje, Rucchin 3 podaje za Mogočne račke.