Kamera v golu Mikke Kiprusoffa je le enkrat videla pak v mreži. Finski vratar je takole ubranil strel Vincenta Damphoussa.
Hokejisti Calgaryja objemajo vratarja Mikko Kiprusoffa.
Jarome Iginla in Stephane Yelle se veselita zadnjega gola na tekmi. V ospredju vratar Jevgenij Nabokov.

Na vzhodu je izid med Philadelphio in Tampo Bay izenačen na 1:1. Tretja tekma bo v četrtek.

KONČNICA, konferenčni finale, zahod:
SAN JOSE (2) - CALGARY (6) 1:4
McCauley 26.; Nilson 1., Donovan 11., Nieminen 53., Iginla 54.
Obrambe: Nabokov 16; Kiprusoff 17.

Gostje so prvo tekmo v San Joseju dobili šele po podaljšku, tokrat pa so Morske pse povsem nadigrali. Zgovoren je že podatek, da so dovolili le 18 strelov na svoja vrata (na prvi tekmi kar 52).

Vse se je začelo že v 20. sekundi tekme, ko je Flamse v vodstvo popeljal Marcus Nilson in s tem postavil klubski rekord za najhitreje doseženi gol v končnicah. Domači so sicer v drugi tretjini znižali na 1:2, a Flamsi jim niso ostali dolžni in so v razmiku 44 sekund v zadnji tretjini dosegli še dva zadetka.

Flamsi tako nadaljujejo neverjetno serijo, saj so dobili četrto zaporedno tekmo v končnici. Še bolj impresiven pa je podatek, da so v končnici dobili kar sedem od devetih tekem na gostujočem ledu.

Calgary potrebuje le še dve zmagi, da bi na poti do velikega finala izločil vse tri zmagovalce divizij (Vancouver, Detroit in San Jose). Tretja tekma bo v četrtek v Calgaryju.

KONČNICA, konferenčni finale:

VZHOD, četrtek:
* PHILADELPHIA (3) - TAMPA BAY/1 1:1 ZAHOD: SAN JOSE (2) - CALGARY (6) 1:4 0:2 * - izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.