Pred vrati Tampe je bilo kar nekajkrat vroče. A obramba na čelu z Nikolajem Habibulinom je bila vedno na mestu.

Na zahodu je izid med Calgaryjem in Detroitom izenačen na 1:1, San Jose pa ima proti Coloradu prednost 2:0.

KONČNICA, 2. krog, vzhod:

PHILADELPHIA (3) - TORONTO (4) 2:1
Brashear 18., Zhamov 49.; Domi 34.
Obrambe: Esche 26; Belfour 22.

Druga zmaga je odlična napoved za Flyerse, ki so doslej 16. povedli 2:0 v seriji in vselej napredovali. Pozabljena je tudi slaba druga tretjina, ko so domači na gol Eda Belfourja sprožili le en strel. Toronto je na vseh sedmih tekmah proti Ottawi vselej zadel prvi, tokrat so bili že drugič hitrejši Flyersi.

TAMPA BAY (1) - MONTREAL (7) 3:1
Lecavalier 3., 40., Modin 9.; Koivu 17.
Obrambe: Habibulin 26; Theodore 26.

Vincent Lecavalier je prvi zadetek dosegel z igralcem manj. To je bil šele drugi uspešno odigran power play v letošnji končnici za Tampo (prej 1-24). Igralec tekme pa je drugič zadel vsega dve sekundi pred koncem druge tretjine. Pri Montrealu še kako pogrešajo učinek Michaela Ryderja, ki je bil v rednem delu sezone najboljši strelec med novinci, v končnici pa še ni zatresel mreže.

Vzhodna konferenca:                *
TAMPA BAY (1) - MONTREAL (7)   3:1  2:0
PHILADELPHIA (3) - TORONTO (4) 2:1  2:0