Ilija Brizgalov je še drugič v končnici ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: EPA

Mogočni rački so v odločilni sedmi tekmi dvoboja s Calgaryjem popolnoma prevladali v drugi tretjini, ki so jo z goloma Finca Teema Sellaneja in Rusa Ruslana Saleja dobili z 2:0. Razmerje v strelih je bilo kar 11:3 za Anaheim.

Pomemben delež k napredovanju hokejistov iz Kalifornije je prispeval še en Rus, vratar Ilija Brizgalov, ki je branil vseh 22 strelov. Hokejisti Calgaryja ga niso premagali zadnjih 110 minut serije. Tretji gol je Jerome Friesen dosegel v zadnji minuti s strelom v prazno mrežo.

"Ponosen sem na svoje soigralce. Le malo hokejskih navdušencev je namreč verjelo, da bomo napredovali v polfinale," je po tekmi dejal Selanne.

V Vzhodni konferenci so se v nasprotju z Zahodno v drugi krog končnice prebila vsa višje postavljena moštva. Drugi krog se bo začel s tekmami v petek.