Anaheim je na prejšnjih treh tekmah dosegel toliko golov kot v četrtek - šest. Foto: Reuters

Dustin Penner je poskrbel za vodstvo z 2:0, odlično prvo tretjino Mogočnih račk pa je kronal novinec Ryan Getzlaf. Hokejisti Edmontona, ki v prejšnjih sedmih tekmah niso poznali poraza, so se v drugi tretjini vrnili in dosegli tri gole, vendar jim izenačiti ni uspelo.

Malo pred koncem druge tretjine je Joffrey Lupul povišal na 5:3, isti igralec pa z zadetkom v prazno mrežo postavil končni izid.

V vratih Anaheima je bil prvič po koncu aprila Jean Sebastien Giguere. Ubranil je 20 strelov.

KONČNICA, ZAHOD, konferenčni finale

EDMONTON (8) - ANAHEIM (6) 3:1
3:6 (0:3, 3:2, 0:1)
Bergeron 24., Smyth 28., Laraque 31.; Penner 8., 16., Getzlaf 20., Salei 26., Lupul 39., 59.
Obrambe: Roloson 40; Giguere 20.

VZHOD, konferenčni finale

Petek:
BUFFALO (4) - CAROLINA (2) 2:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.