Hokej je kanadska igra, je na tablo zapisal navijač Oilersov. Foto: EPA
Jussi Markkanen
Jussi Markkanen je obranil vseh 16 strelov na svoja vrata. Foto: EPA

O zmagovalcu Stanleyjevega pokala bo odločala 7. tekma, ki bo v torek ob 2.00 v Carolini. Oilersi so povedli na začetku druge tretjine s 13. zadetkom Fernanda Pisanija v letošnji končnici. V 30. minuti je zadel Raffi Torres, delo pa sta v zadnji tretjini dokončala Ryan Smyth in Shawn Horcoff. Razmerje v strelih na gol je bilo 34:16, po dveh tretjinah pa 21:7.

Sedma tekma bo odločila o zmagovalcu Lige NHL že tretjič zapored. Če bo zmagal Edmonton, bo to šele drugo moštvo v zgodovini, ki se je vrnilo po zaostanku 1:3. To je uspelo le Torontu leta 1942.

"Igra z igralcem več oziroma obramba z igralcem manj bo v odločilni tekmi igrala veliko vlogo. Kdor bo boljši v teh prvinah, bo imel veliko prednost," je prepričan trener Edmontona Craig MacTavish. Njegovi igralci so na šesti tekmi trikrat zadeli ob igralcu več na ledu.

Trener Caroline Peter Laviolette pa pravi: "Samo ena tekma odloča o Stanleyjevem pokalu in ta bo v naši dvorani. Ni kraja, kjer bi bili raje."