Carolina je najvišje postavljeno moštvo, ki je še ostalo v letošnji končnici Lige NHL. Foto: EPA

Prav s takim izidom so Hurricanesi dobili zadnjo tekmo, čeprav so zadetek prejeli že v 57 sekundi. Carolina je izenačila v 9. minuti prek Františka Kaberleja in bila v
nadaljevanju mnogo boljši nasprotnik. Devilsi so v zadnjih dveh tretjinah v okvir gola sprožili le 7 strelov, gosti pa 26.

Na zahodu je Edmonton tretjič zapored premagal San Jose (6:3) in povedel v seriji s 3:2. Z dvema goloma in dvema podajama je bil junak srečanja Ryan Smith. Razmerje v strelih je bilo 21:16 za Sharkse. Šesta tekma bo v sredo v Edmontonu.