Hvala za sodelovanje. Branilci naslova se poslavljajo. Foto: Reuters
Martin Havlat
Martin Havlat je na petih tekmah proti Tampi dosegel šest zadetkov. Foto: Reuters
Jaromir Jagr
Jaromir Jagr se je tudi na zadnji tekmi večkrat znašel na tleh. Foto: EPA
Dwayne Roloson
Dwayne Roloson je z odličnimi obrambami zaznamoval vseh pet tekem. Foto: EPA
Miikka Kiprusoff
Miikka Kiprusoff je blestel v vratih Calgaryja. Foto: Reuters

Senatorji so na peti tekmi s 3:2 premagali Strele, ki tako ne bodo ubranile Stanleyjevega pokala. Kanadčani so imeli veliko širšo klop, saj se je na petih tekmah med strelce vpisalo kar 14 igralcev, pri nasprotnikih pa le sedem.

Liga NHL, končnica, 1. krog, vzhod

OTTAWA (1)
- Tampa Bay (8) 4:1
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Schäfer 13., Meszaros 16., Havlat 36.; Artjuhin 22., Richards 39.
Obrambe: Emery 26; Burke 35.

Strele so zadnjo minuto igrale 6 na 4, a niso uspele izsiliti podaljška. Senatorji, ki igrajo v končnicah zadnjih devet let zapored, so se četrtič v tem obdobju uvrstili v drugi krog končnice. Pri gostiteljih se je z dvema podajama izkazal branilec Wade Redden. Slednji je zaradi smrti matere izpustil drugo tekmo. To je bila edina, ki so jo njegovi soigralci izgubili.

NY Rangers (6) - NEW JERSEY (3) 0:4
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Ortmeyer 20., Rucchin 59.; Gomez 25., Elias 28., 54., Gionta 45.
Obrambe: Lundqvist 25; Brodeur 31.

Moštvi sta se četrtič pomerili v končnicah. New Jersey je sploh prvič dobil medsebojno serijo. Vragi so (skupaj z rednim delom sezone) niz zmag podaljšali na 15. V dvoboju dveh čeških superzvezdnikov je bil uspešnejši Patrik Elias, ki je dosegel dva zadetka in podajo. Elias je moral prvi del sezone izpustiti zaradi hepatitisa. Na drugi strani je bil Jaromir Jagr več časa na tleh kot na ledu. Več kot očitno je bilo, da se je po poškodbi vrnil prehitro, saj nikakor ni bil "pravi".

Nedelja:
CAROLINA (2) - MONTREAL (7) 2:2
BUFFALO (4) - PHILADELPHIA (5) 2:2
Zahod

DETROIT (1) - EDMONTON (8) 2:3
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Shanahan 39., Zetterberg 60.; Pisani 26., Smyth 29., Horcoff 33.
Obrambe: Legace 16; Roloson 30.

Rdeča krila so imela kar šestkrat igralca več, a tega niso znala kaznovati. Na drugi strani je Edmonton izmed štirih poskusov enkrat izkoristil številčno premoč. Pri gostiteljih je zaradi poškodbe manjkal kapetan Steve Yzerman. Detroit je še na peti tekmi streljal veliko več od nasprotnika, a tretjič izgubil. Najuspešnejše moštvo po rednem delu je zdaj res v težkem položaju.

CALGARY (3) - ANAHEIM (6) 3:2
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Amonte 6., Iginla 17., 22.; McDonald 49., Niedermayer 60.
Obrambe: Kiprusoff 26; Giguere 5, Brizgalov 19.

Jarome Iginla je dosegel dva zadetka, skupaj v seriji že pet. Jean Sebastian Giguere je od prvih osmih strelov prejel tri zadetke, Ilja Brizgalov nato ni prejel niti enega. Calgary lahko serijo konča že v ponedeljek, ko bo Anaheim gostil šesto tekmo. Morebitna sedma bo v sredo.

Nedelja:
DALLAS (2) - COLORADO (7) 1:3
NASHVILLE (4) - SAN JOSE (5) 1:3

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.