Le dvema moštvoma v zgodovini je uspelo nadoknaditi zaostanek z 0:3 v seriji. Foto: EPA

Levji delež so Letalci opravili v prvi tretjini, ko so zadeli Jeoffrey Lupul ter ob številčni premoči še Danny Briere in Jeff Carter. Pingvini so se v igro vrnili v zadnjih 20 minutah z zadetkoma Jordana Staala, vendar jim v zadnjih šestih minutah izida ni uspelo izenačiti. 33 sekund pred koncem je končni izid z golom v prazno mrežo postavil Lupul.

"Odigrali smo odlično prvo tretjino in to je bila razlika," je povedal vratar Martin Biron, ki je pri izidu 0:0 nekajkrat izvrstno posredoval in do konca tekme zbral 36 obramb.