Statistika Henrika Lundqvista proti Pittsburghu v Madison Square Gardnu je prav zastrašujoča: 12-1-1. Foto: Reuters
Nemoč Sydneyja Crosbyja
Crosby (15+35) ni zadel na zadnjih 4 tekmah, Malkin (15+35) pa celo na sedmih. Pingvini so na teh sedmih obračunih skupaj zabili le osem golov. Foto: Reuters
Zmeda pred vrati Oilersov
Naftarji so pred svojimi zvestimi navijači vnovič poskrbeli za razburljivo tekmo, na kateri ni manjkalo niti prizorov, kot je tale pred vrati gostov. Foto: Reuters

Henrik Lundqvist je izredno dober golman, sigurno med top3 evropske, predvsem je pa zelo mlad za golmana.

Uporabnik ssodnik o Henriku Lundqvistu

26-letni Šved je ubranil vseh 27 strelov povsem razglašenih Pingvinov, s prvo "prazno mrežo" letos pa je prišel že do 20. zmage sezone. Gostje kljub Jevgeniju Malkinu in Sydneyju Crosbyju (1. in 3. strelcu lige) niso znali izkoristiti nobene izmed osmih iger z igralcem več. Pensi so izgubili že petič zapored, z izkupičkom 4-11 na zadnjih 15 tekmah pa so padli z 2. na 9. mesto Vzhodne konference. Za Rangerse so zadeli Nigel Dawes, Paul Mara (oba v PP-ju), kapetan Chris Drury in Scott Gomez (v prazno mrežo)..

Vse je v vratarjevi psihi
"MIslim, da sem v NHL že prišel odlično pripravljen. Doma sem igral proti številnim odličnim hokejistom, poleg tega sem se soočil z nekaterimi izjemnimi vratarji. Odločilna pa je seveda psihična priprava," je Lundqvist pojasnil svoj pogled na izreden uspeh. Šved je postal šele peti vratar, ki je v prvih štirih letih v najmočnejši ligi na svetu dosegel po 20 zmag,

Preobrat Edmontona
Na edini preostali tekmi večera je Edmonton po zaslugi Andrewa Cogliana ugnal NY Islanderse s 3:2. Gostje so po 1. tretjini vodili že z 2:0, nato pa so Oilersi zrežirali preobrat, Cogliano je zmagoviti zadetek zabil v 50. minuti.