Nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja Sean Avery čestita Henriku Lundqvistu za dobro predstavo v Atlanti. Foto: Reuters
Buffalo zanesljiv
Soigralci so nagradili branilca Briana Cambella za izredno predstavo porti Otočanom. Foto: Reuters
Gionta čestita Brodeurju
Brian Gionta je takole po koncu srečanja čestital Martinu Brodeurju. Foto: Reuters

4-kratni zmagovalci Stanleyjevega pokala so drugi večer končnice Lige NHL dosegli edino gostujočo zmago. Kapetan in prvi zvezdnik Jaromir Jagr je z zadetkom v 13. minuti napovedal uspešen newyorški večer. "Ne maram zadeti prvi, saj mi to prinaša nesrečo," je bil nenavadno potrt 35-letni Čeh.

Favorita brez težav
Najuspešnejši moštvi rednega dela Buffalo in Detroit sta z identičnim izidom (4:1) odpravila NY Islanderse in Calgary. Za Sablje sta bila po dvakrat učinkovita Brian Cambell in Chris Drury. Rdeči vragi so prvi dve tretjini dobili s 4:0 in Calgaryju jasno nakazali, da nima velikih možnosti proti zmagovalcu Zahoda.

Vragi boljših živcev na koncu New Jersey je s 5:3 odpravil Tampa Bay, potem ko so Floridčani preko Vincenta Lecavalierja izenačili na 3:3 v 43. minuti. Že minuto pozneje se je z drugim golom proslavil Zach Paris, medtem ko je Brian Gionta le dokončal delo v predzadnji minuti.