Jarett Stoll je v 25. minuti dosegel deveti gol sezone in tretjič letos odločil tekmo v korist Los Angelesa. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathana Quicka, kandidata za ameriško olimpijsko reprezentanco, ni moglo zmotiti niti 'ledeno dekle'. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Frustracije Anžeta Kopitarja so prišle na dan ob koncu, ko mu je Olli Jokinen preprečil gol v prazno mrežo in po navadi mirni Gorenjec je celo izmenjal nekaj udarcev s Fincem. Foto: EPA
Staffan Kronwall in Dustin Brown
Poleg Kopija ima težave z doseganjem golov tudi kapetan LA-ja Dustin Brown, ki se med strelce ni vpisal že na zadnjih 14 tekmah. Foto: Reuters
Mikka Kiprussof
Finski vratar Mikka Kiprusoff je bil deležen samo 16 strelov Kraljev, kar je bil letos njihov najslabši strelski večer. Foto: Reuters
Martin Brodeur
Brodeur je tik pred novim neverjetnim rekordom, s 575. zmagami je medtem že najuspešnejši vratar vseh časov v Ligi NHL. Foto: EPA

Čeprav je prvi strelec Kingsov Anže Kopitar ob dobri igri znova ostal brez gola in tokrat tudi brez točke, se je LA utrdil na drugem mestu Pacifiške divizije.

Parse udaril ob pobudi gostov
Po začetnem pritisku Calgaryja je Los Angeles povedel v 9. minuti ob izteku "power playa", ko je novinec Scott Parse prodrl po levi strani in pred golom spretno izigral tudi vratarja Mikko Kiprusoffa. "Flamesi" so rezultat izenačili šest minut pozneje, ko je Curtis Glencross z natančnim bekhandom ukanil Quicka.

Nenatančni Kopi razbil steklo
Kingsi so znova povedli v 25. minuti, ko je Jarett Stoll iz bližine kronal izjemen pritisk gostiteljev ob igralcu več. Ob tem je Anže Kopitar z eno izmed svojih "bomb" razbil tudi steklo za golom. Do konca 2. tretjine se je z obrambo proti Conroyu izkazal Quick, ki ga je nekaj trenutkov pozneje po strelu Jokinena rešila vratnica.

Zadnjih 35 minut v znamenju Quicka
V zadnji tretjini so gostje povsem nadigrali Kralje (streli kar 13:4 za Flamese), a je bil 23-letni Quick (26 obramb) vedno znova na pravem mestu. S trdo in bojevito obrambo, ki je spominjala na boje v končnici, je Los Angeles prišel šele do druge zmage nad Calgaryjem na zadnjih 13 medsebojnih tekmah. Flamesi so šele tretjič izgubili v gosteh in so trenutno najboljše gostujoče moštvo v ligi.

"Velika zmaga. Zadnje čase ne igramo ravno najbolje, a še vedno zmagujemo. Quick je bil res izjemen," je občutke po pomembni zmagi povzel Stoll, center drugega napada.

Brodeur izenačil Sawchukov rekord
Na obračunu Buffala in New Jerseyja so Vragi slavili s 3:0, Matin Brodeur pa je ob tem ubranil 22 strelov in že 103. v NHL-karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. "Marty", ki že vso kariero brani za New Jersey, je tako izenačil rekord po številu "shutoutov" legendarnega varuha mreže Terryja Sawchuka. "On je eden najboljših vratarjev in zato imam veliko razlogov," je svojega čuvaja mreže pohvalil Lou Lamoriello, generalni menedžer New Jerseyja, ki je skupaj z Brodeurjem osvojil tri Stanleyjeve pokale.