Zadnja akcija na tekmi: Mathieu Garon je v zadnji seriji kazenskih strelov ubranil strel Anžetu Kopitarju. Foto: Reuters
Ladislav Nagy
Ladislav Nagy je Los Angelesu z zadetkom v predzadnji minuti priboril točko. Foto: Reuters

To Los Angelesu ni pomagalo preveč, saj je izgubil po kazenskih strelih s 3:4. Najboljši slovenski hokejist je Kingse na svojem ledu v vodstvo popeljal že v 6. minuti. Plošček je popeljal v napadalno tretjino in streljal od daleč, plošček se je na poti proti golu odbil od Jonija Pitkanena in končal v mreži.

Kopitar prvi med Kralji
Naftarji so na začetku srednje tretjine hitro dosegli dva zadetka. Kralji so izenačili po golu Dustina Browna, med podajalcema je bil tudi Kopitar. Ta ima po 26. tekmi 12 zadetkov in 12 podaj. Med Kralji je letos zbral največ točk. Skupaj z Michaelom Cammallerijem vodi tudi na klubski lestvici strelcev. A Cammalleri je na zadnjih 15 tekmah zadel le dvakrat, na začetku sezone je bil celo najboljši v ligi.

Slovenec izbran za igralca tekme
Ob koncu rednega dela in podaljšku je bilo 3:3. Pri izvajanju kazenskih strelov je za Oilerse zadel Sam Gagner. Vsi trije Kralji, med njimi tudi Kopitar, pa niso našli poti v mrežo. Edmonton ima v celotni ligi najboljše razmerje pri streljanju kazenskih strelov (7 zmag in 1 poraz). Anže Kopitar je bil razglašen za igralca tekme.

Garon ustavil nekdanje soigralce
Razmerje v strelih je bilo 31:21 v korist Los Angelesa. V zadnji tretjini je bilo razmerje kar 13:3 v korist gostiteljev. V vratih Kanadčanov se je izkazal Mathieu Garon, ki je še lani branil v Los Angelesu.