Nikolaj Habibulin je bil nepremegaljiv za igralce Calgaryja.

Tampo je izučil poraz na tretji tekmi (3:0) in že v uvodnih minutah stisnila Kanadčane. Brad Richards je v tretji minuti v igri z igralcem več z modre linije z močnim strelom goste opeljal v vodstvo. Gol Richardsa je bil edini na tekmi, s čimer si je prislužil nov rekord Lige NHL, saj je to njegov sedmi zmagoviti gol v končnicah.

V nadaljevanju tekme sta se izkazala oba vratarja, vsi upi Calgaryja na izenačenje pa so izpuhteli štiri minute pred koncem, ko si je Nieminen prislužil 5-minutno kazen.

CALGARY - TAMPA BAY 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Richards 3.
Obrambe: Kiprusoff 23, Habibulin 29.
Preden so igralci Tampe stopili na led dvorane Saddledome, so se zavedali, da bi jih poraz potisnil v težak položaj, saj je doslej od 27 ekip le eni uspelo izničiti zaostanek 3:1 v zmagah in osvojiti Stanleyjev pokal. Tampa je nadaljevala slog finala (poraz, nato zmaga), največ zaslug za zmago pa ima Habibulin, ki je petič v končnici ostal nepremagan.