Christobal Huet je po šestih tednih spet dobil priložnost v vratih Chicaga in ostal nepremagan. Foto: EPA
Patrick Sharp
Patrick Sharp je po podaji Samuela Pahlssona dosegel odločilni gol po 112 sekundah podaljška. Foto: Reuters

Odločilni gol je dosegel Patrick Sharp ob izteku druge minute podaljška. Sharp je poskrbel tudi za uvodni gol na tekmi. Chicago je na začetku druge tretjine povedel s 3:0, vendar so gostje z odlično igro ob igralcu v dobrih petih minutah vrnili z isto mero in izenačili. Zadeli so Nicklas Lidström, Brian Rafalski in Jonathan Ericsson.

V zadnji tretjini ni bilo zadetkov, zato je bil potreben dodatek, ki ga je s svojim sedmim zadetkom v letošnji končnici - to je bil strel iz zapestja po podaji Samuela Pahlssona - odločil 27-letni Kanadčan Sharp.

Zanimivo je, da je Detroit na tekmah končnice že 93-krat zaostajal za tri gole, vendar niti enkrat ni bil sposoben takšnega zaostanka spremeniti v zmago.

Vratar Chicaga Nikolaj Habibulin je moral po drugi tretjini z ledu zaradi poškodbe, vendar naj bi bil do naslednje tekme, ki bo v vetrovnem mestu v nedeljo, že nared. Priložnost je dobil Cristobal Huet in v kritičnih trenutkih ubranil vseh šest strelov.

Chicago je izgubil tudi Martina Havlata. Čeha je v silovitem naletu v prvi tretjini zrušil Niklas Kronwall in si prislužil kazen igre. Po tekmi so bile številne polemike, ali je bila kazen pravična. Trener Detroita Mike Babcock seveda meni, da kazni ne bi smelo biti in da bi bil šokliran, če se bo vodstvo lige odločilo še dodatno kaznovati Kronwalla.