Odločilni gol je razburil poražence, saj je bil Smyth v vratarjevem prostoru in ob tem še storil prekršek nad Wardom. Foto: Reuters
Markkanen in Brin'Amour
Junak tretje finalne tekme je bil Jussi Markkanen, ki se je po petih prejetih golih na drugi tekmi tokrat pustil premagati le gostujočemu kapetanu. Foto: Reuters

Oilersi so v 3. minuti hitro povedli prek Shawna Horcoffa, ki je preusmeril strel Jaroslava Spacka z modre črte, ob tem je bil Cam Ward (26 obramb) nemočen. V nadaljevanju se je izkazal rezervni vratar gostiteljev Jussi Markkanen (24 obramb), ki pa ga je v 50. minuti le uspel ukaniti gostujoči kapetan Rod Brind'Amour.

V zaključku srečanja je Smyth s prvim golom na devetih srečanjih napovedal, da se Edmonton še ni predal. Gostje so oporekali malce nenavadnemu golu, saj se je po strelu Smytha plošček odbil od vratarja nazaj v strelca in šele nato prečkal črto. Kljub prigovarjanju je glavni sodnik po ogledu posnetka priznal zadetek. "Res se ne spomnim povsem. Spomnim se, da se je odbil od mojih prsi in nato prečkal črto," je bil glede zmagovalne poteze negotov junak večera.

Navijači so se oddolžili
Glasni kanadski navijači so z ovacijami nagradili vratarja Markkanena, ki je prikazal zanesljivo predstavo in ubranil nekaj izrednih priložnosti gostov. "Dobro sem sledil ploščku, za kar so precej zaslužni napadalci, ki so se vračali nazaj v obrambo," je večer opisal Finec, ki je v bil še v redni sezoni tarča navijačev zaradi nezanesljivih predstav. Ponovno priložnost je dobil po poškodbi prvega vratarja Naftarjev Dwayna Rolosona in pogubni napaki druge rezerve Tyja Conklina na uvodni tekmi finalne serije.

V boju za Stanleyjev pokal vodijo Huricansi z 2:1 v zmagah, četrta tekma bo ponovno odigrana v Edmontonu v torek ob 2.00 po našem času.