Tampa Bay še nikoli ni zaigrala v konferenčnem finalu. V preostalih dveh dvobojih vodi Philadelphia proti Torontu z 2:0, San Jose pa proti Coloradu s 3:0.

Končnica, 2. krog, vzhod:
MONTREAL (7) - TAMPA BAY (1) 3:4
Kovalev 30., Ryder 51., Brisebois 57.; Stillman 29., Richards 33., 62., Lecavalier 60.
Obrambe: Theodore 23; Habibulin 28.

Montreal je pred svojimi navijači zaostanek 1:2 uspel preobrniti v vodstvo 3:2. A up na prvo zmago proti Tampi je razblinil Vincent Lecavalier, ki je zadel vsega 17 sekund pred koncem zadnje tretjine. Onemeli Canadiensi so nov šok doživeli že v 65. sekundi podaljška, ko je Brad Richards dosegel še drugi zadetek na tekmi. Tampa se lahko prvič uvrsti v konferenčni finale že v četrtek, ko bo četrta tekma.

Zahod:
CALGARY (6) - DETROIT (1) 3:2
Yelle 24., Iginla 26., Donovan 33.; Lang 22., Fischer 32.
Obrambe: Kiprusoff 27; Joseph 24.

Še naprej navdušujejo Flamsi, ki so v prvem krogu izločili Vancouver, po zaslugi razpoloženega vratarja Miikke Kiprusoffa pa jim zelo dobro kaže tudi proti Detroitu. V zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih 12:5 za goste, a se Finec ni dal presenetiti.

Vzhodna konferenca:               **
MONTREAL (7) - TAMPA BAY (1) * 3:4  0:3