22-letni Rus Nikolaj Kulemin je v Toronto prišel iz ruskega prvaka Metalurg Magnitogorsk in že na prvi tekmi pokazal svojo vrednost. Foto: Reuters

Tekma se je začela s slovesnostjo, na kateri so še enkrat počastili zmagovalce Stanleyjevega pokala. Prvi je Chrisa Osgooda premagal Pavel Kubina, ko je bilo do konca uvodnega dela še 26 sekund. V 2. tretjini je izenačil Thomas Holmström, ki je z drugim zadetkom v 51. minuti izničil tudi vodstvo gostov z 2:1 (Dominic Moore). Toda manj kot dve minuti pozneje je končni izid postavil Nikolaj Kulemin.

Babcock: Ne smemo iskati opravičil
Vesa Toskala
je v vratih Javorjevih listih ustavil 35 strelov, na nasprotni strani pa Chris Osgood 26. Detroit je nadstreljal Toronto s 37:29. "Morda smo bil res nekoliko pod vtisom dogajanja pred tekmo, a to ni opravičilo za to, kako smo igrali. Bolj so si želeli zmage in dobili več bitk kot kot mi, kar je precej razočarujoče," je dejal trener Rdečih kril Mike Babcock.

Krejči mož odločitve v Denverju
Pravo kanonado so na gostovanju v Vanocuvru doživeli Calgary Flamesi. Domov se vračajo s pol ducata v mreži (6:0). Pri Canucksih je dva zadetka prispeval Alexandre Burrows. Tesno srečanje med Coloradom in Bostonom (4:5) je odločil David Krejči, ki je zadel dobri dve minuti pred sireno. San Jose je dokaj gladko opravil z Anaheimom (4:1), tudi po zaslugi dvakratnega strelca Jonathana Cheechooja.