Branilci Ottawe so povsem onemogočili prvega strelca lige Sydneyja Crosbyja. Foto: EPA

Po izenačeni prvi tretjini je odločitev padla v drugih 20 minutah, ki so jih Senatorji dobili z 0:3. Dva gola je v tem delu dosegel Daniel Alfredsson. Pingvini so na vrata gostov sprožili samo 19 strelov. Le dan prej je Pittsburgh v Ottawi slavil s 3:4.

Detroit je odločen, da se ne bo ponovila lanska sezona, ko je po najboljšem rednem delu izpadel že v prvem krogu končnice. Rdeča krila so premagala Calgary s 3:1 in v zmagah vodijo z 2:0.

Večino dela je že opravil Anaheim, ki je še tretjič premagal Minnesoto, sedmič v sezoni z razliko samo enega gola. Vancouver je v zadnji tretjini izničil vodstvo Dallasa in v 8. minuti podaljška slavil z zadetkom Taylorja Pyatta z 1:2. Prav takšen je tudi izid v seriji.