Anže Kopitar je prekinil svoj najdaljši točkovni niz v svoji dobro leto stari karieri v Ligi NHL. Foto: EPA
Veselje Dallasa
Neuspešnega Jonathana Quicka je pri 4:0 zamenjal Jean-Sebastien Aubin, ki je nato ubranil vseh deset strelov na svoja vrata. Foto: EPA
Jerome Iginla
Jerome Iginla je ob komcu tekme v Tampi v minuti dvakrat zadel. Foto: Reuters
Roloson in Dacjuk v odločilnem trenutku
Takole je Dwayne Roloson (Edmonton) ubranil kazenski strel Pavla Dacjuka (Detroit). Foto: Reuters

Za Kralje so bili usodni dva hitra zadetka ob igralcu manj in nerazpoloženi novinec v vratih Jonathan Quick, ki je iz 18 strelov prejel štiri gole. Na zadnjih 13 srečanjih teh dveh tekmecev je razlika v golih kar 48:26 za Zvezde.

V Tampi so se tresle mreže
Na Floridi so na ponovitvi finala iz leta 2004 med Tampo in Calgaryjem gledalci videli kar 15 zadetkov. Še v 54. minuti je bilo 6:6, nato pa so Kanadčani s tremi goli odločili nenavadno tekmo v svojo korist.

"Nenavadna tekma, a smo nadvse zadovoljni, da smo jo dobili, saj nas na ta led ne spremljajo najlepši spomini," je žarel junak srečanja Jerome Iginla, ki seveda ni pozabil poraza na sedmi tekmi finala izpred dobrih treh let, saj je bilo tokratno srečanje šele prvo po za Kanadčanem nesrečnem 7. juniju 2004.

Naftarji ustavili Rdeča krila
Detroit je po semdih zaporedni zmagah klonil v "loteriji" z Edmontonom, Ottawa pa je zanesljivo v gosteh ugnala zvezdniški Pittsburgh in potrdila šampionske ambicije.

Koliko si lahko obeta šele Kopitar?
Philadelphia Flyers je podaljšala pogodbo z Mikom Richardsom za naslednjih 12 let. Prvi izbranec nabora 2003 bo v tem času zaslužil 47 milijonov dolarjev. 22-letnik je na 166 tekmah zbral 35 golov in 66 podaj.