Winnipeg je spet zajela prava hokejska mrzlica. Foto: Reuters
Navijači so Jetse ob koncu tekme z ledu pospremili s stoječimi ovacijami. Foto: Reuters

Winnipeg je sredi 90 let moštvo v najmočnejši ligi na svetu izgubil zaradi slabega finančnega položaja. Ekipa je odšla v Phoenix, vendar v Winnipegu, mestu s 700.000 prebivalci, niso dolgo objokovali izgube. Zgradili so nove športne objekte, rudarstvo in kmetijstvo sta dobila nov zagon ... Vodstvo Lige NHL se je dogovorilo za razumen salary cap, za nameček se je kanadski dolar skorajda izenačil z ameriškim, kar je pomenilo zmanjšanje izgub za manjši kanadski trg.

Letne vstopnice razprodane v hipu
Vse to so razlogi, da se je tamkajšnji poslovnež Mark Chipman odločil, da v Winnipeg spet pripelje hokej. Kupil je Atlanta Trasherse, ki so poslovali z izgubo, in pokrajino v zahodni Kanadi je spet zajela hokejska mrzlica. Winnipeg Jetsi so spomladi v zgolj nekaj minutah razprodali 13.000 sezonskih vstopnic.

Dvorana polna nekaj ur pred tekmo
V nedeljo so navijači za prvo tekmo sezone napolnili dvorano že nekaj ur pred obračunom z Montrealom, nekaj tisoč navijačev brez vstopnic pa si je tekmo ogledalo na velikem ekranu. "To je navdušenje in strast za igro. To moštvo bo popolna uspešnica," je bil navdušen komisar Lige NHL Garry Bettman.

Montreal je povedel z 2:0, preden je v zadnji tretjini prvi gol za novorojene Jetse dosegel Nik Antropov. Montreal je tekmo končal še s tremi zadetki, a to ni preprečilo stoječih ovacij Jetsom. Sporočilo je bilo jasno: "Glavno je, da smo se vrnili."