Zmagovalna poteza Trevorja Lindna, ki je dosegel že sedmi gola na odločilnih 7. tekmah končnice. Foto: Reuters
Slavje Canucksov
Vratar Roberto Loungo je požel priznanje svojih kolegov v moštvu. Foto: Reuters

Marty Turco, vratar Dallasa, je bil nepremagan kar 166 minut, nato pa ga je ukanil Henrik Sedin, ki je zadel za 1:1. V zadnji tretjini je tehtnico na stran Kanadčanov prevesil Trevor Linden, ki je preusmeril plošček pred Turcom v trenutkih številčne premoči Vancouvra.

Brez vratarja dokončen potop
"Danes se nisem izkazal samo jaz, temveč tudi celotno moštvo," je uopravičeno hvalil soigralce Linden. V zadnjih dveh minutah so Teksašani umaknili vratarja in poskušali s šestim igralcem v polju doseči izenačenje, namesto tega so prejeli še 2 gola v prazno mrežo. Razmerje v strelih je bilo 33:20 v korist zmagovalcev.