Fernando Pisani je v podaljšku takole ugnal Cama Warda. Foto: EPA
Prizor s tekme Carolina - Edmonton
Ob zadnjem zadetku so se gledalci v dvorani prijeli za glavo. Foto: EPA

Ob igralcu manj na ledu je v 4. minuti podaljška zmago Oilersom s 4:3 zagotovil Fernando Pisani in zaostanek v seriji znižal na 2:3. Šesta tekma bo v nedeljo v Edmontonu, morebitna sedma pa v torek v Raleighu.

"To je moj najpomembnejši gol v karieri. Odločil sem se, da skočim na počasno podajo in vse se je razpletlo sanjsko," je ob prvem zadetku z igralcem manj v zgodovini finalov Lige NHL dejal Pisani, ki je Oilerse v vodstvo popeljal že v 16. sekundi.

Vsi zadetki v rednem delu so padli v pol ure. Po hladnem tušu so se Hurricanesi hitro pobrali in z zadetkoma Erica Staala in Raya Whitneyja v 11. minuti povedli z 2:1. V 14. minuti je izid izenačil Ales Hemsky, ki je dosegel šele drugi zadetek Oilersov v finalu ob številčni premoči. 18 sekund pred koncem prve tretjine je odbito ploščico za hrbet vratarja Caroline Cama Warda pospravil Michael Peca. Na 3:3 je izenačil Staal, ki je sodeloval pri vseh petih zadetkih na zadnjih dveh tekmah. Cam Ward je obranil 25 strelov, Jussi Markkanen pa 21.

"Za nas je bilo biti ali ne biti. Nismo hoteli, da paradirajo pred nami. Naš cilj povratka v Edmonton je uspel," je bil vesel branilec Chris Pronger. Po zaostanku s 3:1 v zmagah se je do zdaj uspelo vrniti le Torontu leta 1942.