David Aebischer (Colorado) je v prvi tretjini še zaustavil strel Jonathana Cheechooja (San Jose), ta je bil bolj uspešen v drugi tretjini, ko je San Jose povsem povozil Colorado.

V finalu vzhodne konference se bosta pomerila Tampa Bay, ki je s 4:0 pometla z Montrealom in Philadelphia. Na zahodu pa bosta vstopnico za Stanleyjev pokal lovila San Jose in Calgary, ki je s 4:2 v zmagah izločil Detroit.

KONČNICA, 2. krog, vzhod:
Toronto (4) - PHILADELPHIA (3) 2:3
Pilar 50., Sundin 56.; Somik 10., Roenick 16., 68.
Obrambe: Belfour 22; Esche 34.

Flyersi so imeli še deset minut pred koncem zadnje tretjine prednost 2:0, ki pa so jo domači še uspeli izničiti. V podaljšku pa več niso znali zaustaviti Jeremyja Roenicka, ki je zadel 51-ič v končnicah. Philadelphio v konferenčnem finalu zdaj čaka Tampa Bay, ki je dobila vse štiri medsebojne dvoboje v rednem delu sezone. Edino medsebojno srečanje v končnicah pa so leta 1996 s 4:2 dobili Flyersi.

Zahod:
Colorado (4) - SAN JOSE (2) 1:3
Hejduk 38.; Damphousse 22., Goc 29., Cheechoo 33.
Obrambe: Aebischer 29; Nabokov 28.

Coloradu proti San Joseju ni uspelo izničiti zaostanka 0:3 v zmagah. Morski psi so obe tekmi izgubili v podaljšku, tokrat pa v drugi tretjini dosegli tri zadetke in ob pomoči razpoloženega vratarja Evgenija Nabokova suvereno odbili vse napade.

Plaz je v sedmem konferenčnem polfinalu izgubil sploh prvo serijo. Morski psi so med najboljšimi štirimi ekipami prvič po 13 letih.

Vzhodna konferenca:               **
Toronto/4 - PHILADELPHIA (3) * 2:3  2:4

Montreal (7) - TAMPA BAY (1)        0:4