Nemanja Aleksandrov je v 15 minutah dokazal svojo vrednost. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Vladimir Golubović
Vladimir Golubović je že v prvi četrtini dosegel šest točk, do polčasa 11. Nato niti ene več. Foto: MMC RTV SLO
Olimpija v 3. četrtini strla Cibono

Ljubljančani so odločilni korak k osmi zmagi naredili v napadalno navdahnjeni tretji četrtini, v kateri je piko na i s trojko za 60:48 postavil Nemanja Aleksandrov. Najvišja prednost zmajev je bila 14 točk v zadnji četrtini, srbski krilni center pa je nato znal zadržati svoje moštvo v mirnih vodah.

Najboljša tekma v Olimpijinem dresu
Najprej je s še eno trojko v 37. minuti za 67:58 prvič zatrl gostujoče upe na preobrat, po trojki Roberta Trohe v 38. minuti za 67:63 pa izsilil nešportno osebno napako in zadel oba prosta meta. Dva je nato dobro minuto pred koncem za neulovljivih 71:63 dodal še prvi domači strelec Sani Bečirovič. Aleksandrov je najboljšo tekmo po prihodu pod Rožnik sklenil z 10 točkami, tremi skoki in s po eno blokado ter ukradeno žogo.

Domača klop proti gostujoči: 42:8!
Pri gostiteljih je debitirala tudi najnovejša okrepitev Curtis Millage, ki je na položaju organizatorja igre zamenjal poškodovanega Vlada Ilievskega, a v štirih minutah ni pustil oprijemljivejšega vtisa. Domači rezervisti so gostujoče konkretno prekosili v doseženih točkah: 42:8! Obenem so gostje zadeli le tri trojke iz 21 poskusov, skok izgubili s 26:32, zbrali pa tudi osem podaj manj (13:5).

Tokratni slovensko-hrvaški obračun: 1:1
Slovenski prvak je v četrtek izgubil proti Maccabiju (65:82), Cibona pa še višje pri Sieni z 90:64. Obe ekipi imata po šestih krogih le eno zmago. Helios je že včeraj izgubil v hrvaški prestolnici pri Zagrebu. Bilo je 84:69.