Sašo Ožbolt je pokazal izjemno strelsko predstavo v prvem polčasu. Ob metu iz igre 8/10 je dosegel kar 18 točk, v nadaljevanju le še dve. Foto: MMC RTV SLO
Jure Zdovc
Juretu Zdovcu ni veliko zmanjkalo do senzacije v Beogradu. Foto: MMC RTV SLO
Tadija Dragičević
Tadija Dragičević je bil v Domžalah znova najboljši gostujoči strelec. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Crvena zvezda slavila v Domžalah

Na koncu je bilo v 22. krogu Lige NLB 69:67, potem ko so zadnji napad na tekmi zmaji izpeljali prav amatersko. Stephan Lasme je z lahkoto blokiral slabo izdelan met Saše Ožbolta. Slovenskim prvakom ni prav nič pomagala vrhunska obramba in prevlada nad tekmecem v sredini tekme, ko so vodili že za 17 točk, saj so črno-beli izkoristili evroligaške izkušnje in nekaj spornih odločitev hrvaških sodnikov ter v zadnjem delu zlomili tekmeca.

Ta je podobno slabo kot zaključek odigral tudi uvod. Igralci prve zeleno-bele peterke v prvem polčasu sploh niso dosegli točke, Partizan pa je takoj povedel z 10:0. Tehtnico so na stran gostov prevesili igralci s klopi. Prvo vodstvo je prinesel Aleksej Nešović v 18. minuti (30:31), prav vseh 38 točk pa so za goste dosegli Ožbolt (18), Nešović (9), Vladimir Golubović (8) in Jaka Klobučar (3).

Prednost petih točk (33:38) ob odmoru je v 26. minuti narasla na 17 (38:55) po akciji Lorinze Harringtona. Partizan je ob koncu tretje četrtine z delnim nizom 9:0 znižal na 47:55, po dolgem času pa povedel po prostih metih Milenka Tepića tri minute pred koncem (66:65).

Nov slab krog za slovenske klube sta zaokrožila Helios in Krka z domačima porazoma proti Crveni Zvezdi in Zagrebu.

Sagadin zaenkrat v Zadru brez napak
Slovenski trener je na svoji prvi tekmi v Ligi NLB na klopi Zadra Budućnost doma odpravil s kar 92:69.