Josh Adams je bil s 25 točkami najboljši strelec Cedevite Olimpije, v prvem polčasu jih je dosegel 15. Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

V Ljubljani so ostali Yogi Ferrell, Zoran Dragić, Karlo Matković in Jan Kosi, igral ni niti Marko Radovanović, Rok Radović in Lovro Gnjidić pa sta stopila na parket. V prvi peterki Olimpije so poleg Gnjidića srečanje začeli še Josh Adams, Marko Jeremić, Amar Alibegović in Alen Omić. Trener Jurica Golemac je lahko računal tudi na Matica Rebca, ki je v soboto podpisal enomesečno pogodbo.

V prvem polčasu največ zaostajali za 20

V prvi četrtini so gostje vodili le pri izidu 2:4, sicer so bili v prednosti domači. Po petih minutah je bil izid 17:9 in pozneje 20:9. Ljubljančani so se približali na 20:15, a je nato Cluj s trojko Patricka Richarda ob sireni znova pobegnil na +11 (28:17).

Druga četrtina ni prinesla preobrata. Nasprotno, prednost gostiteljev je še narasla (36:23), dvakrat je znašala že 20 točk (44:24 in 46:26). Ob polčasu je bilo 48:31. Romuni so skok dobili s 26:16, za dve točki pa imeli 59-odstotno uspešen met (13/22). Olimpija je zadela tretjino metov za dve točki (6/18).

Edo Murić in Leonardo Meindl. Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

Od 62:33 prišli na 73:66

V tretji četrtini je Cluj pobegnil kar na 29 točk (62:33 ob koncu 24. minute), vendar je Olimpiji z nizom 6:20 pred zadnjimi 10 minutami uspelo razliko skoraj prepoloviti (68:53). Prebudila sta se Aaron Harrison in Alen Omić.

Prednost Romunov je kopnela do sredine zadnje četrtine, ko je Josh Adams (skupaj 25 točk) zadel trojko za znižanje na 73:66. Bližje pa Olimpija ni prišla, že dobro minuto pozneje je namreč Stefan Birčević (skupaj 24 točk) z uspešnim metom izza črte znova poskrbel za otipljivejšo prednost Cluja (82:66). Delni izid gostiteljev 11:0 je končal Jordan Taylor in srečanje je bilo odločeno (84:66). 11 sekund pred koncem tekme je bil Golemac po protestih zaradi sodniških odločitev izključen zaradi druge tehnične napake.

Cluj je imel 63-odstoten met za dve točki (26/41), Olimpija je bila v tej prvini 39-odstotna (16/41). Skok so gostitelji dobili s 46:33.

V 1. krogu prejšnji teden so zmaji doma klonili pred Bursasporjem (73:81), Cluj pa v Bourgu, kjer je bilo 88:85. Romunski prvak je lani prvič v klubski zgodovini nastopil v Ligi prvakov, kjer je prišel do četrtfinala.

Ljubljančani so v Romuniji gostovali prvič po letu 1968. Prihodnjo sredo v Stožice prihaja Joventut iz Badalone.