Olimpija, ki sodi med glavne favorite za končno zmago, je bila v Zagrebu povsem nemočna. Foto: Vladimir Nikolič
Jure Zdovc
Trener zmajev Jure Zdovc je lahko upravičeno razočaran nad igro svojih varovancev. Foto: EPA

Potem ko so v prejšnjem krogu Ljubljančani razbili Široki (107:70), so bili tokrat sami deležni lekcije. Olimpija je vodila le na začetku, nato pa je Cedevita na krilih neustavljivega Dontaye Draperja, ki je dosegel 28 točk, le še povečevala prednost, ki je na koncu znašala kar 38 točk! Pri Olimpiji sta dvomestno število točk dosegla le Marque Perry (15) in Goran Jagodnik (12). Ljubljančani so razočarali v vseh elementih igre, predvsem z medlo obrambo. Domači so trojke metali 53-odstotno (8/15), proste mete pa kar 91-odstotno (21/23). Olimpija je bila pri metih za tri le 25-odstotno (4/16) uspešna, pri prostih metih pa 58-odstotno (7/12).

Z dvema košema Saše Ožbolta je Olimpija povedla z 0:4, Cedevita pa je z dvema zaporednima trojkama Draperja izenačila na 8:8. V 9. minuti je Cedevita vodila že 20:12, znižala sta Marque in Kenny Gregory (20:16).

Cedevita le še povečevala prednost
Jagodnik in Anagonye Aloysius sta v drugi četrtini znižala na 23:20, domači pa so se ponovno oddaljili s trojkama Hrvoja Kovačevića in Damjana Rudeža (29:20). Nadaljevala se je odlična igra Cedevite, ki je ni ustavila trojka Kendricka v 18. minuti. Največ težav Ljubljančanom, ki so igrali brez Vlada Ilievskega in poškodovanega Damirja Markote, sta preglavice povzročala Draper in Tomislav Petrović, ki je povišal na 39:26, ob polčasu pa je bilo + 13 za domače (42:29).

V tretji četrtini se je nadaljevalo rešetanje Olimpijine obrambe. Sušni minuti zmajev je v 24. minuti prekinil Jagodnik (52:35). V zadnjem delu igre je Cedevita dotolkla zmaje in pet minut pred koncem povedla za 28 točk (77:49). Zaradi slabe igre je prekipelo tudi trenerju Juretu Zdovcu, ki je bil izključen. V nadaljevanju je igrala le še Cedevita in dosegla pomembno zmago, s katero je na lestvici prehitela Olimpijo.