Igor Rakočević je bil med boljšimi igralci v dresu Srbije in Črne gore. Foto: EPA
Robert Jon Holden in  Roberto Chiacig
Robert Jon Holden je odlično vodil rusko barko. Roberto Chiacig ga le nemočno opazuje. Foto: EPA

A varovanci Željka Obradovića kljub temu niso delovali preveč prepričljivo. Še pred začetkom zadnje četrtine so vodili le za dve točki, nato pa se le dokopali do dveh točk. Strelski voz je najbolj vlekel Marko Jarič, ki je dosegel 19 točk. Igor Rakočević jih je dodal 15.

Ogromno dela so imeli Španci, ki so se v petek poigrali z gostitelji, tokrat pa so Latvijo strli šele po podaljšku. Bilo je 114:109. Košarkarji z Baltika so se v dodatnih pet minut rešili s trojko ob koncu rednega dela, v podaljšku pa jim je nekoliko pošla sapa.

Ruski šov
Veliko se je pričakovalo tudi od tekme Italija - Rusija. Slovani so ukradli šov, saj so azzurre ponižali že v prvem polčasu, ki so ga dobili kar z 32 točkami razlike (52:20). V nadaljevanju so tekmo suvereno pripeljali do konca. V skupini A je v drugi tekmi Nemčija zlahka opravila z Ukrajino (84:58).

Litvi se številne poškodbe in odpovedi ne poznajo preveč. Po uvodni zmagi nad Turčijo so tokrat opravili še s Hrvati. Naši južni sosedi so tekmo sicer začeli bolje in prvih 10 minut dobili 23:15. Litovci se niso vdali in do polčasa nasprotnike ujeli na 34, na koncu pa slavili kar za 18 točk.

V naši skupini C so Francozi pričakovano premagali Bosno in Hercegovio z 79:62. Bosanci so, podobno kot proti Sloveniji, popustili v drugem delu tekme.