Lani je še takole ploskal v Stožicah v dresu Barcelone, letos bo Jaka Lakovič v Ljubljani gostoval z Galatasarayem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Turki so s kapetanom slovenske reprezentance Jako Lakovičem gostitelje, ekipo Aleksandra Džikića, ugnali s 63:71. To bo zanje sploh prvi nastop v najelitnejšem evropskem tekmovanju.

Galatasaray se je kmalu znašel v zaostanku, vendar izkoristil niz 13:2 za vodstvo ob polčasu, ki ga je nato v drugem polčasu še povečal. Preston Shumpert je s klopi dosegel 14 točk, Lakovič jih je prispeval 10 in še pet podaj.

Prišlo do zamenjave Spirou - Galatasaray
V skupini D bodo igrali še Barcelona Erazma Lorbka, Prokom, Siena in Unics. Po prvotnem razporedu bi moral v Olimpijini skupini igrati zmagovalec turnirja v Charleroiju Spirou, vendar je prišlo do zamenjave, ker je v skupini C že turški predstavnik - Anadolu Efes.

Evroliga, kvalifikacije
Finale turnirja v Vilni:
Lietuvos Rytas - GALATASARAY
63:71 (21:13, 7:17, 12:22, 23:19)
Seibutis 15; Shumpert 14, Shipp in Andrić po 12, Lakovič 10 (iz igre 3/8) in pet podaj v 30 minutah.