35-letni Beograjčan Vladimir Lučić, ki v Münchnu igra že od leta 2016, je v razvlečenih in živčnih zadnjih sekundah brezhibno zadel kar sedem zaporednih prostih metov za zmagoviti začetek Bayerna v novi sezoni Evrolige. Foto: EPA

Facundo Campazzo je s petimi zaporednimi točkami v zadnji minuti vrnil Real Madrid v igro za zmago v Münchnu, saj so gostitelji vodili le še za točko (90:89). Na drugi strani je 17 sekund pred koncem oba prosta meta mirno zadel Vladimir Lučić. Campazzo je nato zgrešil trojko, nakar si je osem sekund pred koncem prislužil četrto osebno napako, ko je sam pričakoval nasprotno odločitev. Argentinec je izbruhnil, prejel peto napako, povrhu pa bil še izključen s tehnično.

Lučić je mirno zadel kar pet prostih metov in Bayern se veseli sladke zmage v 1. krogu Evrolige nad velikim favoritom s 97:89. Izjemno odprtje novega košarkarskega in hokejskega domovanja v Münchnu po imenu SAP Garden.

Tekma med Bavarci in Madridčani je imela velika nihanja, v prvem polčasu so prevladovali Nemci, v nadaljevanju pa Španci, ki so šli v zadnjo četrtino s prednostjo devetih točk. A Voigtmann in Napier sta z Edwardsom zrežirala preobrat z nizom 13:0, ko se je pri gostih razigral na koncu tragični junak Campazzo.

Prekaljeni 34-letni Kostas Sloukas je poskrbel, da se je Panathinaikos izognil dramatični končnici v Berlinu. Foto: EPA

Branilec naslova z nekaj težavami v Berlinu

Na uvodni tekmi sezone v Berlinu je Panathinaikos vodil od začetka do konca, a Alba je ob koncu tretje četrtine prišla na le dve točki zaostanka, sredi zadnje četrtine pa na -4. Ob nizu 9:0 je Olinde dobri dve minuti pred koncem znižal na 75:79, a sledili sta zaporedni trojki Sloukasa in Granta, nakar je prvi dodal še dva prosta meta.

Zmagoviti začetek branilcev naslova, ki so tudi letos vroči favoriti za končno slavje, skupaj z mestnim tekmecem Olympiacosom. Berlinčani še naprej v svojih vrstah pogrešajo že od aprila poškodovanega Slovenca Žiga Samarja.

13 točk Francoza v zadnjih petih minutah

Na košarkarskem prazniku v Litvi se je nasprotno vse zgodilo po željah domačih navijačev. Barca je vodila zgolj za trenutek sredi prve četrtine in nato vse do konca zaman lovila Žalgiris. Če so Katalonci ob polčasu zaostajali za 12 točk, so nato v zadnjo četrtino šli z le -2. Ko so favorizirani gostje šest minut pred koncem prišli do izida 57:54, je bilo videti, da Žalgirisu zmaga polzi iz rok.

Takrat se je razigral Sylvain Francisco, ki je v zadnjih štirih minutah in pol tekme natresel Barci 13 točk, od tega deset zapored! Na koncu je Francoz v vsega 19 minutah igre zbral 18 točk in postal prvi strelec večera. Predtem je s 17 točkami vodstvo Žalgirisa vzdrževal Iggy Brazdeikis.

Sedem točk Neba ob porazu pri Monacu

S sezono Evrolige je v dresu Milana začel naturalizirani Slovenec Josh Nebo, ki pa pri Monacu ni bil kos razigranim gostiteljem. Nebo je v 22 minutah igre dosegel sedem točk, njegov Milan pa v kneževini ni vodil niti za hip. Monaco je v tretji četrtini vodil tudi že za 22 točk in je na koncu stopil s plina.

Partizan izgubil v Baskiji

Vitoria-Gasteiz ostaja zakleto mesto za Partizan, ki v glavnem mestu Baskije ni slavil že vse od leta 2001. Črno-beli Beograjčani so sicer vodili od sredine prve pa vse do sredine zadnje četrtine, ko je Baskonia v zadnjih šestih minutah nadigrala goste z 18:10. Z dvema trojkama Marinkovića in Daviesa v zadnje pol minute je Partizan še zagrozil ob koncu, a je bil Markus Howard miren s črte prostih metov, s štirimi zaporednimi koši je poskrbel za domače slavje z 88:82.

V Tel Avivu je Maccabi zaostajal večino tekme z Asvelom, ki je pet minut pred koncem še vodil z 82:77, a na krilih Tamirja Blatta (21 in 12 podaj) so gostitelji tekmo odločili z nizom 12:0.

Sorodna novica Prestižne mestne bitke nikoli močnejši Evroligi dajejo še dodaten čar