Diante Baldwin je bil najboljši strelec tekme s 15 točkami. Foto: Borac Mozzart/Duško Radišić

Novomeščani so imeli ob odmoru tri točke naskoka (37:40), tudi po koncu tretje četrtine so bili še vedno v dobrem položaju (61:60), v zadnji četrtini pa so popustili. Zgrešili so kar 26 metov za tri točke (9/35).

Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko so gostitelji z delnim izidom 6:0 povedli s 65:58. Marko Pavičević je zaključil akcijo s polaganjem, natančen je bil nekdanji igralec Krke Marko Jošilo, nato pa še Litovec Paulius Valinskas.

V končnici so varovanci Dejana Jakare preveč poskušali z meti izza črte, Miha Cerkvenik je dvakrat zgrešil, tudi Jaka Klobučar in Tayler Persons nista bila natančna. Minuto in šest sekund pred koncem je izkušeni Američan Diante Baldwin sijajno prodrl pod obroč in s polaganjem zapečatil usodo Krke (76:68). 30-letnik je bil s 15 točkami najboljši strelec srečanja, ki si ga je ogledalo 1500 gledalcev.

Najboljši strelec Krke je bil Jan Špan s 14 točkami. Španec Marc Garcia je zadel le eno trojko iz devetih poskusov in zbral 12 točk.

V soboto Spartak prihaja v Novo mesto
Krka se bo tudi v naslednjih treh krogih srečala z ekipami, s katerimi se bo potegovala za mesta v drugi polovici nastopajočih. V soboto bo gostila Spartak iz Subotice, nato jo čaka gostovanje v Zagrebu pri Ciboni, 20. oktobra pa se bo v Novem mestu srečala s Studentskim centrom.