Jaka Blažič je bil tako kot v torek proti Venezii strelsko razpoložen. Za tri je metal 3/6. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Črnogorska zasedba, ki je nedolgo naskakovala celo vrh Jadrana, lani se je borila za obstanek, letos pa ekipo sestavila tik pred začetkom sezone, ostaja še brez zmage, a se je zmajem dobro upirala. Ljubljančani so jo strli s serijo v zaključku tretje četrtine, ko so si priigrali dvomestno prednost, ki so jo v zadnjih desetih minutah zanesljivo zadržali.

Derek Ogbeide je bil s 17 točkami prvi strelec slovenskih prvakov. 16 točk je dodal Jaka Blažič, 14 Devin Robinson, 12 pa D. J. Stewart. S 14 podajami se je izkazal DeVante Jones. Cedevita Olimpija je igrala brez Bryntona Jonesa, ki si je v torek med obračunom Evropskega pokala z Venezio poškodoval stopalo in bo manjkal najmanj šest tednov, in trenerja Zvezdana Mitrovića, ki je zaradi težav s hrbtom ostal v Ljubljani.

Derek Ogbeide je odigral najboljšo svojo najboljšo tekmo v dresu Cedevite Olimpije. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Gostje so v Topolici izza črte metali 50-odstotno (10/20), dobili skok z 32:24, zbrali so 30 asistenc, 12 več od tekmeca, so pa zapravili 20 žog. Prav zaradi izgubljenih žog zmajev je imel Mornar pobudo v prvi četrtini, ko je tudi povedel za sedem, vseeno pa je Cedevita Olimpija vodila po prvih desetih minutah. V drugi četrtini si je potem že priigrala devet točk naskoka, ko je bila izza črte za 36:27 uspešen Blažič, a je hitro prednost zapravila in v zaključku polčasa je Mornar ujel priključek.

Z dvema trojkama na začetku drugega dela so domači košarkarji povedli, v drugi polovici tretje četrtine pa je slovenskim prvakom uspela serija 17:0, s katero so povedli za 14. Največ so sicer vodili za 15 po Blažičevi trojki šest minut do konca tekme. V torek zmaje čaka gostovanje v Ankari pri Türk Telekomu, ko bodo skušali v 3. krogu Evropskega pokala ostati neporaženi, v Ligi ABA pa bo njihov naslednji tekmec v soboto v Tivoliju Split.

Krka gosti debitanta v Ligi ABA

Tudi oba tekmeca v Novem mestu bosta lovila prvo zmago. Krka je za uvod doma morala priznati premoč Megi, potem pa je bila nemočna še v Čačku proti Borcu. Med tednom je le dosegla prvo zmago v sezoni, ko je v državnem prvenstvu nadigrala Triglav. Po bolezni se je v dolenjsko ekipo vrnil Tibor Mirtič.

Spartak je debitant med jadransko elito, potem ko je lani osvojilo Ligo ABA 2. Dve leti predtem je v tem tekmovanju slavila Krka. Moštvo iz Subotice ima sicer zelo kakovostno ekipo, po proračunu sodi pa v zgornjo polovico lige. Na prvih dveh tekmah je izgubilo s Partizanom in SC Derbyjem.