Jaka Klobučar je bil najboljši strelec z 20 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Košarkarji Krke blizu četrtfinala

Novomeščani so blesteli v prvem polčasu, ki so ga dobili z 52:38. Na začetku tretje četrtine so si priigrali že 20 točk naskoka, potem pa so popolnoma popustili in Madžari so se približali le na dve točki (73:71). V končnici so se izbranci Aleksandra Džikića zbrali in z delnim izidom 16:7 dosegli zasluženo zmago.
Sani Bečirović je zadel ključno trojko tri minute in pol pred koncem (80:71), nato pa je še polagal v protinapadu. Prispeval je 13 točk in 11 podaj. Najboljši strelec na tekmi je bil Jaka Klobučar z 20 točkami.
Pri Szolnokiju je izkušeni srbski košarkar Strahinja Milošević, ki je dolga leta igral za Vojvodino in Partizan, prispeval 18 točk.

Krka se bo v zadnjem krogu doma pomerila z ekipo Reggio Emillie, tekma bo na sporedu prihodnji torek ob 18.00.