Zlatorog je do zdaj izgubil le 15. oktobra v Domžalah.

Začetek sicer ni kazal, kako se bo dvoboj končal. V 6. minuti je bilo na semaforju 6:14, potem pa so gostje, ki so v prejšnjem krogu premagali Krko, za tri minute povsem zmrznili. Dosegli niso niti točke, delni izid 13:0 pa je ekipo s Polzele prvič popeljal do trdnega vodstva, ki ga je obdržala tudi ob koncu četrtine (22:14) in še precej daleč v drugo. A je po 33:27 sledil nov zasuk, tokrat so ga uprizorili Laščani, saj so do polčasa tekmece skorajda ujeli in odšli na odmor le z -2 (37:39).

Odločilna za razplet tekme je bila tretja četrtina. Domači so jo dobili z 21:12, prednost povišali na 11 točk (60:49), to pa je bil temelj za uspeh, ki ga tekmecem niso več dovolili ogroziti. Zlatorog je nekajkrat še prišel pod -10, a bil daleč od priložnosti za preobrat.

Za Laščane je bil nerešljiva uganka Dejan Čup, ki je dosegel 22 točk, do dvojnega dvojčka pa sta mu zmanjkala le dva skoka. Dobro mu je pomagal Jakob Čebašek, čeprav je moral zaradi osebnih napak predčasno iz igre. Končal je pri 13 točkah, eno manj pa je dosegel Alen Hodžić.

Za poražence je Igor Tratnik dosegel še tri točke več kot Čup, toda imel premalo razpoloženih soigralcev. Na podobni ravni sta bila le še Ramo Rizvić s 16 in Jan Špan s 15.